| Mariix a întrebat:

(: Vreau si eu carti interesante pe care le-ati citit sau de care ati auzit de la altii ca sunt frumoase.Tin sa mentionez ca am 13 ani.

19 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Poti citi cartea 12 Ani de Sclavie, este o carte foarte interesanta si frumoasa.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, Heidi fetita muntilor. Este exact potrivita varstei tale.

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Am citit-o laughing)

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Bine. Gradina tainuita ai citit? Criza din 89 ai citit?

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Gradina tainuita am citit-o cand eram mai mica.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Aha, Dar tu nu fregventezi biblioteca scolara? Acolo gasesti carti! Sau voi nu aveti asa ceva in scoala?

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Ba da, avem si da o frecventam dar de obicei ce ne da sa citim nu mi se par carti interesante adica de obicei cand imi cumpar eu ce carte vreau aceea e mai interesanta decat ce ni se da happy

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Poftim? La voi vi se da? Fata mea merge si ia ce vrea ia din biblioteca scolii! Plus ca uneori mai si comanda carti de aici de pe net. Cel putin anul asta, are manualele scolare, mai multe luate de pe net, ca la scoala i-a dat carti de mantuiala rupte. Si asta asa a dat la toata clasa, nu numai ei. Sau fata mea cand merge in oras, nu este data sa nu mearga la librarie sa nu-si ia carte noua!

| Solitude15 a răspuns (pentru Mariix):

Mie tot imi place sa le cumpar happy

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Nu eu ma refer la faptul ca ce ne da profesoara de romana sa citim...De la Biblioteca scolii nu iau nimic pentru ca eu daca invat dupa-amiaza atunci Biblioteca este inchisa. Ma scuzati ca va intreb dar cati ani are fata dumneavoastra?

| Solitude15 a răspuns (pentru Mariix):

"invitatie la vals "este un pic de dragoste"fantoma de la opera" "interviu cu un vampir" "laleaua neagra" " o calatorie spre centrul pamintului " "pagini de jurnal" e interesanta "in paradisul femeilor " notre dam de Paris "este de dragoste daca mai vrei scriemi in privat fundita happy

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Fata mea are 14 ani are buletinul. L-a facut acum recent, pe 4 Februarie. Dar ea imi este toata baza in casa ca eu nu pot munci. Ea imi face mancare de mica. Si citeste foarte mult in timpul liber, canta la chitara pe note ca a facut curs. Ea nu are timp de altele. Asa ii place ei.

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Eu sunt nascuta pe 3 februarie happy oricum succes la examene (probabil este a8a).

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Nu, ea acum este in clasa a 7a. Multumesc pentru urare in locul ei. La noi se da la clasa 1 la 7 ani jumatate. Asa dau toti. Caci la 6 ani jumatate este clasa zero, dare inainte era grupa pregatitoare. Tu in ce clasa esti acum?

| Mariix explică (pentru Daalalifnuunalif):

Tot in a 7a happy

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Mariix):

Aha, bine. Succes si tie pe mai departe!

| Anananaaaa a răspuns:

Eu am citit asa: Academia Vampirilor [e super draguta], Jurnalele Vampirilor, Micutele Mincinoase, Jocurile Foamei, seria Twilight. poti incerca si autori romana: M. Drumes de ex.
Spor la citit! :*

| Mariix explică (pentru Anananaaaa):

La Micutele Mincinoase am vazut serialul thinking ...Ai putea sa imi spui cate volume sunt/ai citit?

| Anananaaaa a răspuns (pentru Mariix):

Pai sunt vreo 16 carti, 2 apar anul asta, eu am citit vreo 4. imbatranesc pana citesc inca 12. laughing