| adrian1232 a întrebat:

Salutare,am 17 ani si sunt clasa a11a si numai vreau sa merg adica eu nu invat deloc si bacu nu il iau 100% vreau sa stiu daca ma pot angaja si cu 10 clase ca nu prea as mai vrea sa continui scoala.Credeti ca ma pot angaja cand fac 18 ani si cu 10 clase?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Muncitor necalificat pe undeva pe santier pe 7 mil maxim

| 4BubaNeagra a răspuns:

Omule, in ziua de azi abia te angajezi cu facultate, daca tu vrei sa lucrezi in constructii sau la maturat strazi, e treaba ta, dar sfatul meu, termina macar 12 clase si nu strica sa dai bacu, poate o sa ai de castigat happy

| adrian1232 explică (pentru 4BubaNeagra):

BACU NU IL IAU NICI CU BANI laughing asta este ideea....sa mai merg 2 ani degeaba sau nu?

| adrian1232 explică (pentru 4BubaNeagra):

Bacu nu il iau 100%

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru adrian1232):

Da omule, fa si aia dor ani, ca nu-i faci degeaba, chiar daca nu inveti nimic in aia 2 ani, macar sti ca ai terminat 12 clase si ca poti ajunge cava mai bun.

| Vince a răspuns:

Cunosc persoane care s-au angajat si cu 4 clase, asta depinde de cerintele angajatorului si de meseria care o vei alege.Raspunsul este da.

| Giaisi a răspuns:

Depinde ce vrei tu de la viitor, dar educatia te ajuta mult. daca iti merge mintea si crezi ca poti fi un mic intreprinzator sa ti faci o afacere e bine, altfel nu ai prea multe variante.

| adrian1232 explică (pentru Giaisi):

Intrebarea mea este daca ma pot angaja peste 1an cu 10 clase.