| yawney a întrebat:

Salutare..am avut un cosmar aseara, care m-a inspaimantat, imi e frica sa ma culc laloc..Eram in baie,ma uitam in oglinda,apoi ies aprind lumina pe hol,dupa care o aprind in living,apoi ma duc in bucatarie si o aprind si acolo,dupa in dormitorul mic, iar apoi cand vreau sa intru in camera mea, nu pot descide usa.E cineva in spatele ei care o tine..nu pot vedea persoana, se simte ca o forta ce scoate sunete ciudate..azi de dimineat am tipat asa de tare incat m-au auzit si ai mei care m-au si trezit..am atipit laloc si visul s-a reluat dar m-am trezit mai devreme.e posibil de la faptul ca m-am deocheat? ma deochi foarte repede, de multe ori ma doare capu din cauza asta..sa fie ceva legat de apartamentu in care stau? sunt mutat recent aici.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa te culci fa cruce pe perna (cum iti faci la biserica), te asigur eu ca nu o sa ti se mai intample + o sa uiti ce ai visat sau nu o sa mai visezi deloc.

Sa imi raspunzi aicea.
Somn usor!

| kitten15 a răspuns:

Nu e de la deochi si nici de la apartament. Tu esti "de vina". Probabil te-ai uitat la ceva ciudat la tv care te-a speriat si ti-a ramas in minte. Cand visezi incearca sa inchizi ochii si visul se termina instant. In timpul visului poti sa faci ce vrei (nu te loveste nimeni si nu cazi) si nu trebuie sa iti fie frica pentru ca sunt doar niste imagini in capul tau pe care poti sa le "manevrezi" cum vrei. La mine merge.
Te pup :*

| amixu a răspuns:

Probabil te uiti la filme horror sau cineva te.a speriat sau asta e doar in capul tau, apartamentul in care stai nu are nici o legatura trebuie sa te gand la ceva ce iti place sau atunci cand dormi inainte gand la cv ce iti face placere si ai sa adormi cu gandu la aceea chestie.