| AlanIprechüm a întrebat:

Salutare. Am o problema cu care ma confrunt de vreo doi ani si ceva ea, am ajuns sa n-o mai suport. Sunt satul pana in gat de ea, de singuratate. De doi ani, nu am reusit sa-mi fac nici un prieten care sa fie din orasul asta si cu care sa-mi petrec timpul. Acum, in vacanta aceasta, a devenit insuportabila. Nu mai ma simt bine absolut deloc, sunt tulburat, am iesit afara cu orice ocazie doar ca sa ma mai linistesc dar am nevoie de oameni, de socializare. Ma simt ca si mort, am 15 ani dar nu simt deloc ca am viata.
Are cineva o sugestie? Am incercat sa imi fac prieteni, dar am vazut ca pur si simplu nu sunt interesati de o prietenie.
Daca e cineva din Targoviste si vrea sa piarda timpul, sa-mi spunawinking

Răspuns Câştigător
| Zamina a răspuns:

Oamenii sunt diferiti, si se schimba, iar daca nu iti poti face nici un prieten nu e vina ta. Incearca sa iti gasesti prieteni in mediul online. Important e sa ramai puternic, si sa nu uiti ca in jurul tau sunt o gramada de oameni. Poti sa te axezi pe invatat, daca te fascineaza, sau sa citesti carti, pentru ca o carte te invata foarte multe, crede-ma. Poti sa joci jocuri pe calculator (multiplayer). Gaseste-ti o ocupatie care sa iti consume timpul. Oricum nu ramai singur, candva o sa iti gasesti pe cineva, prieten, sau prietena. Poti frecventa scoli de muzica/pictura/dans. Daca o sa fii bun si sociabil, lumea singura se va lipi de tine.
Well, asta e parerea me. Sper ca sfaturile mele sa iti fie de folos :*

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Mergi la voluntariat, acolo poti sa-ti faci prieteni. Oamenii de acolo unt de treaba si draguti, iar dupa cum am fost invatat si eu ca voluntar nu judeca!