| Dearfully a întrebat:

Am o problema cu care nu stiu cum sa lupt.Am 15 ani, sunt o fire comunicativa insa doar atuci cind ma aflu intr-un grup de prieteni.Problema consta in faptul ca cind ma aflu cu un baiat,chiar daca nu-l plac, nu pot vorbi cu el,am teama sa nu zic ceva gresit sau ca nu-i va fi interesant sa vorbeasca la tema abordata de mine,mai pe scurt ma feresc sa ramin cu un baiat singura. Dati-mi niste sfaturi va rog care m-ar ajuta sa scap de aceasta. Multumesc, anticipat! #

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti intimidata in jurul lor. Ar trebui sa te gandesti ca nu are rost sa te rusinezi. Si ei sunt oameni. Sa vorbesti cu un băiat (amic) e ca si cum ai vorbi cu o fata. (bine, uneori nu)

4 răspunsuri:
| GirllAnonymous a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare. De fapt mie cred ca imi este teama de necunoscut, adica daca nu cunosc pe cineva ma balbai si fac o voce ciudata. Ideea e ca trebuie sa fi tu insuti, abordeaza un subiect uzual muzica, filme, etc. De exemplu daca o persoana pleaca undeva si va lasa singuri si intre voi se lasa o liniste eterna spune si tu ceva de genul ''Oare ce dureaza atat de nu mai vine?'' sau chiar ''Cat este ceasul ca trebuie sa. la ora.'' Este suficient sa zici ceva simplu deoarece mai mult ca sigur te va ajuta si el. laughing

| Dearfully explică (pentru GirllAnonymous):

Multumesc mult, sper sa reusesc pentru ca sunt momente cind ma urasc pentru aceasta.

| ursache a răspuns:

Eu iti zic sa fii tu insati, nu te inchide in tine, daca spui ceva gresit, asta este!
Daca e sa te placa, sa te placa asa cum esti! Fii tu insati! :*

| Dearfully explică (pentru ursache):

Merci,o sa incerc si sunt sigura ca nu va fi usor)