| AXIlol a întrebat:

Salutare. Am o problema destul de grava. M-am cunoscut cu o fata acum ceva timp, iar de o luna si ceva suntem impreuna. Mama ei nu e de acord cu relatiile, in schimb tatal prietenei mele o sustine si ii tine partea. Urmeaza sa ii spuna de relatie mamei ei. Iar daca mama ei nu va fi de acord...o va pune sa ne despartim.
Ce as putea face? Sunt foarte bulversat si imi e frica de ce se poate intampla...

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Wow, prima dată când aud tatăl în regulă cu relația și mama nu.
dacă el e de acord, atunci l-ați putea lua ca „aliat", să zică ca e ok și de acord cu relația, pe el tinde să-l asculte mai mult. apoi, du-te și tu în vizită cu niște flori să te cunoască să vadă că ești de încredere

| AXIlol explică (pentru Adry05):

Asta zic. E bine ca macar il are pe tatal ei alaturi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, mai ales daca fetita este minora.

| Felissa13Eden a răspuns:

Asa mi-a facut si mie mama, si i-am zis ca nu ma despart de el, ca e baiat bun, orice ar zice ea.
A venit cu flori la mama, cu ciocolata, a venit si l-a ajutat pe tata cu niste treaba si brusc a inceput sa il placa.
Daca esti baiat bun, orice mama o da vada asta happy

| AXIlol explică (pentru Felissa13Eden):

Oh god. Mi ai facut ziua mai buna