| MirceaGheorghe2707 a întrebat:

Salutare, azi, cu un coleg de clasa, am decis sa ii facem o farsa altui coleg si asa am decis sa luam poze de pe net cu un telefon si sa il punem la un pret mai mic, iar acesta a aflat, si a anuntat parintii, iar acestia au sunat la politie, anuntul a fost postat pe OLX, iar noi i-am pus numarul lui, ne poate face ceva? Adica amenda sau ceva de genul? Nu avem antecedente.

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Amenda, dosar penal, închisoare, școala de corecție.

| MirceaGheorghe2707 explică (pentru Catrice):

Acolo ai fost tu?

| Catrice a răspuns (pentru MirceaGheorghe2707):

De acolo îți scriu.

| Andreeush a răspuns:

Normal că puteți fi amendați de poliție.
Doar nu credeți că astfel de glume nu au consecințe nu?
Vă asumați vina și suportați consecințele.

| MirceaGheorghe2707 explică (pentru Andreeush):

Dar nu este ceva penal, nu?

| Andreeush a răspuns (pentru MirceaGheorghe2707):

Nu e ceva grav, dar totuși cred că o amendă tot veți primi dacă sa făcut plângere la poliție.

| gogu220 a răspuns:

Aşa e când vrei să faci o farsă şi nu iei în calcul toate variantele.
Acum am impresia că voi aţi luat ţeapa. Stai liniştit că nu te amendează nimeni, şi chiar dacă au sunat la poliţie, deşi nu cred, au râs şi ăia.

| MirceaGheorghe2707 explică (pentru gogu220):

Am auzit, ca cica este furt de identitate, si este declarat penal.