| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Fratilor (si surorilor ), faceti-ma si pe mine sa inteleg o chestie ca eu is mai prost de felul meu. Ce nu este ok la societatea asta bolnava? Ca tot vad TPU, aproape zilnic din pacate, 2 mari categorii de intrebari.
O categorie este pusa de baietii de 20+, aproape 30 de ani care se plang ca sunt singuri sau ca nu au avut niciodata o iubita, desi ei se descriu ca fiind niste persoane foarte ok.
Iar a2-a categorie este pusa de fetele care se tot plang ca au diferite probleme, sunt inselate, agresate, abuzate sau chiar mai rau, batute de iubitii sau de sotii lor.
Si intrebarea mea este. Ce dracu e gresit cu lumea asta? Chiar atat de inconstienti am ajuns in alegerile pe care le facem? Sau chiar asa am ajuns incat sa vrem un suflet bun dar cand il intalnim, il dam la o parte? Eu nu mai inteleg nimic si cand ma gandesc la asta, imi da cu virgula... Daca preferintele a 95% de femei s-ar fi schimbat si voiau deodata bad boys, ok, intelegeam, asta e preferinta lor, nu avem ce sa facem impotriva, dar de ce naiba se plang dupa? Sunt sigur ca si voi ati vazut de multe ori genul asta de baieti si de fete si ceva nu e bine...

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Ce este aici pe TPU nu e lumea in general. De regula aici întra persoane cu probleme, cei ce nu au probleme sunt diferiți de ce găsești tu aici. Lumea de pe TPU este nesimnificativa fata de lumea reala. Nu poți generaliza

61 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E posibil sa fie din cauza ca rautatea predomina mai mult decat omenia

| Nemessys a răspuns (pentru mgtow):

Rautatea sau prostia? Ca nu inteleg... daca fac o alegere, de ce nu-si asuma dupa?

| mgtow a răspuns (pentru Nemessys):

Memoria umana s-a deteriorat din cauza alimentelor cu continut artificial. in epoca de aur in Romania omul avea mancare de calitate si avea familie la 20 de ani

| RAY a răspuns:

Hey,Sunt experiențele personale a unor persoane atât

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Cam neplacute laughing

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Dar sunt experiente, viata este un culum de expriente, suferinta este inevitabila existentei, daca nu stii suferinta cum sa te bucuri de fericire

| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi adolescentii de 13-16 ani, ingrijorati teribil de marimea cuculetului, sau de dorinta imensa sa faca sex la 14-15 ani., crezand ca-i suficient un cuc in erectie, ca sa sustina o partida sexuala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce dracu e gresit cu lumea asta?
Aveam un profesor de atelier, în clasa a 11-a ultima clasă, în 1964 la Loga în Timișoara, Rosici Milovoi. El avea o teorie. O întrebare conține jumătate din răspuns.
Dta ai răsspuns deja. De vină e dracul.

| Nemessys a răspuns (pentru sadrian46):

Si daca nu puneam,, dracu", care era raspunsul? laughing)

| sadrian46 a răspuns (pentru Nemessys):

Un act de iubire este (și) o tranzacție, dai ceva și primești ceva. Natura își cere drepturile și din asta ies în mod statistic copii. Asta este treaba ei, a naturii, și și-o face bine.
Dar în orice tranzacție, fiecare partener uman, că e bărbat, că e femeie ( nu discut despre minoritățile sexuale, alea care, așa e ei), are nevoie să își satisfacă nevoi psihologice profunde, unele conștiente, altele incoștiente și ascunse, dar atât de ascunse încât unii nici nu își dau seama despre ele. Dta aici pe TPU, vizionezi un segment, un eșantion nespecific, ne semnificativ, unii din aceia care nu se descurcă, care suferă, acei care sub protecția anonimatului își descarcă aici apăsările, frustrările, bălăriile și gunoiul din suflet. Cei ce sunt fericiți și își văd de treabă nu ajung pe TPU. Iar dta îi iei pe toți de modele pentru lumea aceasta. Haoleoo, ce e cu lumea aceasta! Această lume îi conține și pe cei de pe TPU, care au dat de dracul.
Aș fi foarte fericit să nu mai pui smiley care se bâțăie și traumatizează organele vizuale.

| Thecurious a răspuns (pentru sadrian46):

"O intrebare contine jumatate din raspuns" - am mai auzit acesta ce la unii profesori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aici e Valea Plângerii, cei (cele) plângăcioși ajung aici să își lingă rănile. Cei fericiți nu ajung aici, că nu e cool.

| Drimmero a răspuns:

Ce te mira? Prostia nu tine cont de sex, etnie, culoare si multe altele,, asa si in cazurile astea prezentate. Alegerea e personala, e imbratisata de persoana ta, deci nu ai scuze/

| Nemessys a răspuns (pentru Drimmero):

Lipsa de educatie isi vede efectul. De asta omul ar trebui sa se bazeze pe auto-educatie, care de cele mai multe ori isi are efectul. Adica sa invete din experientele prostii dar parca nici din alea nu invata, sau daca o fac, invata ceva gresit.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Nemessys):

Am ajuns la concluzia ca auto educatia nu prea e in sangele nostru.Vezi tu, la noi s-ar putea sa fie ceva genetic. Parintii sau bunicii dau un anumit model copiilor in case cand sunt la varste foarte fragede prin comportamentul lor. Daca puradeii nu vad modestie, blandete, cinste si nu aud limbaj curat fara injuraturi si dispret autoeducatia functioneaza mai greu, iar la scoala cei 7 ani de acasa din pacate nu se invata. Pai numai cand am intrat la un liceu din oras, cati nu radeau de mine ca sunt de la tara. Fudulia, mistoul si batjocora sunt metode de satisfacere in societatea romaneasca

| LoveSleep a răspuns:

Innebunesc cu "suflet bun" ăsta. De ce totul se rezumă la prostia asta? De-aia nu vor femeile "suflet bun", pentru că ăsta se masturbează cu gândul la Mia Khalifa pentru că tipa pe care o place e prea pură pentru asta. Tot ăștia nu știu când să zică "nu" și sunt prea speriați să aibă o părere. De ce trebuie să fii "bad boy" ca să-i zici că te doare în cot de relația ei cu fostul când începe să-ți povestească sau să-i zici unde a greșit, nu să o lingi în fund?

De ce oare? Veșnica întrebare. Ce-ți pasă ție de ce? Pricepe odată că femeile vor un tip cu c0 a e, nu un lake. Nu mai spera, nu te mai întreba, pornește direct de la ideea asta. Și dacă ăștia bădărani și cocalari le au, e doar prost noroc. Nu ai interdicție la ele. Dacă nu dai într-o femeie, dacă o ajuți prin casă, dacă faci lucruri pentru ea, dacă-i spui că o iubești, dacă îi iei flori când vii de la muncă, nu trebuie să fii un papă lapte, poți face toate astea și să ai și atitudine. Faci toate astea dacă merită. Femeile tind să testeze, voluntar sau nu. Mereu vei observa că dacă te comporți prea ok cu o tipă la un moment dat o să-și schimbe atitudinea în rău. Tu poți să-ți ceri scuze că ai supărat-o pentru o chestie inexistentă, sau poți s-o faci pe ea să-și ceară scuze, cum ar trebui să facă de fapt.
Și e obositor rău să-i zici la 6 ani de relație că nu ai chef să auzi de nu știu ce lake care s-a dat la ea la muncă, chiar dacă tu fie ești gelos și vrei să știi mai multe fie te doare în cot, dar n-o poți lăsa să-ți povestească pentru că asta te face pe tine un papă lapte. Și trebuie să-ți asumi lucrurile astea. Fie faci o chestie cu riscul de a crește titlul de "papa lapte" în ochii ei, fie ești conștient de asta și te ții tare pe poziții. În funcție de cât de lene îți e și cât de confortabil "stai" în acea relație, cerul e limita.

Acei tipi de 20 sau 30 de ani care nu au avut niciodată o iubită se descriu greșit ca fiind "ok". Nu sunt deloc ok. Cum ziceam la alt răspuns, în viață nu ai mereu totul. Trebuie să știi să combini lucrurile sau să scoți in evidență ceea ce te avantajază. Ești urât? Lucrează la inteligență, umor, atitudine. Arati bine dar nu le ai pe astea 3? Încearcă să te folosești de aspectul fizic la maxim. Nu ai nimic din astea dar ești putred de bogat? Folosește-te de asta. Alege ce parte vrei să-ți dezvolți și (doar) dacă nu poți să ai mai multe în același timp, axează-te pe una singură. În principal începe cu ce e mai ușor de obținut. Inteligență, caracter, atitudine. Că poate arați ca Gollum, nu prea ai ce să dezvolți acolo.

Tu dacă ai fi tipă și ai vorbi cu unul care îți scrie după 2 zile de vorbit pe Facebook "noapte buna pui ::*:*:*:*:*:*:*:*:*" și cu unul care îți zice "salut", pe care l-ai alege? Tu nu înțelegi bine conceptul de "suflet bun". Suflet bun în situația asta e amestecul dintre frustrare, gelozie, nesiguranță și prostie. Nimeni nu vrea asta.
Dar să zicem că tu ești prea "nice boy" să îi spui când greșește sau s-o trimiți la magazin să-ți cumpere bere. Atunci o faci să înțeleagă că mereu o să fii cea mai bună opțiune a ei. Spune-i că înțelegi faptul că ea sau femeile vor "bad boys", dar tu ai chef să fii așa. Dă-i de înțeles că ăștia la care visează vor fi mereu doar niște tipi cu care ar vrea ceva de moment, tot tu rămâi "husband material". Dar nu recomand. Decât dacă ești pro pentru sex cu altul și dans în ploaie cu tine. Și totuși nu e capăt de lume dacă mergi pe la sală și o tratezi puțin mai agresiv în pat, poate poți scăpa de chestia cu poligamia.

| endociuma0 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai descris in primele doua paragrafe o situatie de relatie pentru care niciun om lucid nu si-ar dori sa investeasca timp si resurse in asa ceva doar ca sa stea cobai in testele de laborator ale unei gioarse de muiere superficiala si exigenta...care in final nici nu stie in sinea ei ce vrea (ca sa aiba sens pentru un barbat) si mai cara dupa ea si vreun bagaj emotional care nici n-are rost sa te intereseze.
De ce atata focus pe ce criterii sa intruneasca un tip, in rest tipele nu exista decat intr-o singura culoare si aroma si poate nici n-au nimic de lucrat la ele? S-au nascut toate printese, nu?

Apoi acuzi o problema la tipii siguri pe ei care nu vad o problema in faptul ca n-au avut si nu vor relatii. Pentru ca probabil mint si sigur au insecuritati, nu ca ar fi avut si alte revelatii?
Toata lumea are insecuritati, e ceva firesc. Dar nu e asta o problema intr-o relatie construita pe sentimente reale si afectiune, nu pe superficialitatea descrisa de tine mai sus. Daca multe femei moderne nu cauta decat sa-si ingroape insecuritatile in sifonier in loc sa si le expuna de la bun inceput atunci tot ele se plang la final ca barbatii cauta ceva real si solid, in timp ce ele prefera sa se scalde in fantezii grandioase pentru a avea atentie si validare constanta pe contul de Instagram, de exemplu.
Superficialitatea n-are viata lunga. Oricat de camuflata ar fi in inteligenta, umor, aspect fizic, venituri sau statut social. Cum societatea se scalda in feminism, superficialitate si consumerism, normal ca relatiile sau casnicia vor fi pe viitor tot mai amenintate cu extinctia.

| LoveSleep a răspuns (pentru endociuma0):

Eu i-am zis ce vor femeile și cum să fie sau ce trebuie să facă un tip ca să aiba șanse la una, nu ți-am descris relația perfectă.
Eu ți-am zis cum gândesc 99, 9% dintre femei, tu poți rămâne unde ești să aștepți femeia perfectă, care a ieșit prost la fabricație și se udă la "ai ochi frumoși, mă faci să roșesc". Anunță-mă când găsești femeia care merită timp si resurse și când o faci să fie împreună cu tine, ca s-o fac să te părăsească în 30 de minute de vorbit.

Nu e vorba despre superficialitate. Eu vorbesc despre cum să faci o tipă să fie interesată de tine și cum s-o menții interesată de tine. E imposibil să faci pe cineva să fie interesat de tine cu o atitudine de "eu vreau sentimente reale și afecțiune", pentru că o tipă mai puțin inteligentă o să-l aleagă mereu pe cocalarul care îi zice că vrea să o f Ă, dar nu poate că e nevastă-sa acasă, iar o tipă inteligentă o să-ți râdă în față dacă-i zici ceva de genul. Felul în care faci pe cineva să fie interesat de tine e total diferit de felul în care faci pe cineva să se îndrăgostească de tine. Tu le confunzi sau le amesteci.

Da, ai dreptate. Toată lumea are insecurități, mai ales femeile. De-aia o să prefere "îmi place fundul tău" și nu "ai ochi frumoși". Crede-mă că niciuna nu se uită în oglindă și zice "ce ochi urâți am".
Iar la bărbați, să zicem că e ok să ai insecurități, dar îngroapă-le undeva adânc și nu le scoate niciodată. Pentru că nimic nu m-ar plictisi mai mult dacă aș fi femeie decât un tip complexat de ceva.

"De ce atata focus pe ce criterii sa intruneasca un tip, in rest tipele nu exista decat intr-o singura culoare si aroma si poate nici n-au nimic de lucrat la ele? S-au nascut toate printese, nu?"

Nu vorbeam despre tipe acolo. Eu din 1000 de tipe de pe Facebook aleg 300 care îmi plac fizic. Din alea 300 găsesc 2 la care m-aș obosi să le dau mesaj după criterii precum descriere, studii, loc de muncă, muzica, cum raspunde la comentarii, ce emoticoane pune și alte 100 de lucruri. Iar dintre alea 2 tipe probabil ambele mă plictisesc după 20 de minute. Așa că, eu nu am zis că femeile nu au nimic de lucrat la ele. Dar nu poți să ai pretenții când tu ești 0 la atitudine, inteligență și orice alt lucru super important la începutul unei relații, cel puțin.

Tu poți să-i spui faptul că vrei o relație serioasă, bazată pe iubire și respect, să-i spui că ești complexat că o ai mică și îți bate inima când o scoți din pantaloni, să-i asculți dramele legate de fostul și să-i zici că a fost un idiot și că ea nu are nicio vină și astfel să porniți amândoi într-un carusel de emoții, respect și iubire și să nu vă despărțiți niciodată. Și ea să aiba un coleg la muncă care o face să râdă, care are atitudine, siguranță si alte chestii pe care tu nu le-ai avut niciodată și cu care să te înșele. Dar să zicem că ea chiar voia o relație serioasă bazată pe iubire și pe respect și n-o să te înșele. Ghinionul tău. Că dacă nu te înșală, cu siguranță se masturbează cu gândul la el, când tu ești plecat la cumpărături. Și asta nu ar fi chiar o problemă, dacă nu s-ar purta cu tine oribil, doar pentru că fără să știe se simte presată de faptul că dacă te părăsește ar putea să nu mai găsească o persoană care să-i ofere atât de multă stabilitate și siguranță cum o faci tu.

| endociuma0 a răspuns (pentru LoveSleep):

Asa e LoveSleep. Ce bine le zici. Mai bine as admite ca sunt naspet si o am mică și o măsor cu nanometrul. Femeile vor, femeile dreg, bărbaților băgați la cap odată.
Cum spuneam, eu îți explic common sense si tu negi ca nu vorbesti de materialism sau superficialitate.
Ale naibii femei ce standarde au, ele sunt toate femei in stare perfecta. Le-a ambalat natura din fabrica cum trebuia.

| sadrian46 a răspuns (pentru endociuma0):

Ai ales nu întâmplător un pseudonim care conțină ciumă.
Cu mult patos. cu multă cultură, te-ai pus în postura de avocat al cauzelor pierdute. Piară lumea, doar să câștigi dta procesul cu femeile.

| Furnicuta000 a răspuns:

E simplu. Baietii viseaza la fotomodele si piti, iar fetele la baieti rai, smecherasi. La cate fete frumoase si cuminti nu am vazut eu cu niste petarde de barbati (daca se pot numi barbati, creier cat o nuca, smardoi, cocalari, foarte vulgari, violenti, fara pic de empatie sau respect fata de cei din jur). Dar am vazut si o gramada de baieti superficiali, care nu se uita la una ca "ba are cateva kg in plus, ba e prea slaba, ba are nasul nu stiu cum, ba are nu stiu ce". Deci cine sa ii mai inteleaga.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Furnicuta000):

De acord.In Romania se spune ca mai mult de 50% din femeie sunt frumoase/bunaciuni. Cand barbatu roman vede unu cu o "bunaciune" imediat il roade invidia.Isi spune in mintea lui, da ba ce buna e aia, vreau si o bucatica de asta, fara sa se gandeasca ca o femeie ca aia nu Ii aduce decat o fericire trecatoare, adica sexul si brusc fara sa se mai gandeasca la ce inseamna o relatie se gandeste toata ziua numai la acea bunaciune, numai la imaginea ei

| Legion7X a răspuns:

Este simplu Majoritatea femeilor le plac barbații îndrăzneți cu zvâc sau cu un stil mai dominant, și de evidențiat amestecat cu șarm. Dar la un moment dat totul degenerează în momentul în care, ceea ce aprecia ulteror este îndreptat contra ei iscând tot felul de neînțelegeri în mai multe situații. De aici femeia încearcă să se axeze pe partea bărbătească mai moale ca temperament sau cu un nivel mai redus al atitudinilor fiind destul de satisfăcător în ceea ce privesc anumite puncte sau criterii capabile de modelat de către ea. Este o chestie de psihologie dar nu, întodeauna

| Endoryus a răspuns:

O femeie nu poate sa respire pana nu are drama in viata. Daca il alege pe domnul perfect, cum se mai poate plange de el? Stiu care par vorbe la misto dar cu cat inaintez in varsta observ chestia mai mult chestia asta. Cat despre domni perfecti singuri la 30, oho. Am luat ignore de la prapadit cand am inceput sa imi dau seama de cum e el de fapt. Ajunsese sa imi insulte si iubita ( cineva cu care nu vorbise macar) pe defeaba. Frustrati sub acoperire care se dau oite si mari iubitori. Baliverne. Cand aud de unul de 20+ ani si are se da mare sensibilos, de treaba si virgin, deja miros frustrarile de la o posta.

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Viata fara drama si intamplari neplacute ar fi foarte plictisitoare rolling on the floor).

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

Asta o zic doar prostii aia de viata buna. Cine a dus-o rau, crede-ma, ar fi preferat ceva plictisitor decat durere

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Aia nu o zic eu, ci asa gandesc multe fete.
Si eu ma plang ca uneori viata mea e cam plictisitoare, ca nu se intampla nimic, mai ales in adolescenta, a fost FOARTE plictisitor, dar am ajuns la concluzia ca mai bine a fost asa, pentru ca eram mai linistit, decat sa se intample multe evenimente nefericite care sa ma afecteze pe viitor. big grin

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

As vrea sa zic "copile proaste" dar sunt si femei in toata firea cu gandirea asta. Dar asta e. Barbatul era linistit, isi vedea de treaba si lui dumnezeu cica nu i-a placut asta. De aia a facut femeia laughing

| endociuma0 a răspuns (pentru Endoryus):

Lol, nici nu mi-am sters bine contul azi dupa atata "plictiseala" si deja ai inceput cu shitposting-ul dupa ce te faci ca n-am mai existat pe site. Ce sincronizare!

Baliverne scrii tu dintotdeauna numai prin proiectiile tale despre altii (daca poti pricepe ce inseamna "proiectie" dpdv psihologic).
E tactica ta preferata de a-ti refula frustrarile reale pe site. Bine-nteles...doar altii "e" niste virgini frustrati si ratati care stau cu parintii.

Cica ti-am insultat prietena...dar care insulta? Aia in care pretindeam ca nu exista o iubita pentru ca flirtezi pe TPU cu destule mucoase sau zdrente arogante si narcisiste fara pic de stima reala de sine (unele chiar maritate si foarte toxice)?
Interesant si cum respectivele tipe au atata timp de stat pe aici pretinzand fix ce insinuezi tu despre aia care pretind ca o duc bine si culmea ca tot tu interactionezi cu asemenea personaje cu mare placere, desi pe de alta parte reclami felul lor de a fi? Nice job. You poor fool.

Sau ca te-am ignorat de pe un cont mai demult.
Dar cand m-ai ignorat si tu tot asa inseamna ca atunci mi-am dat seama de cum esti tu sau cum? Da, ceva elucidant. Cum ziceam...proiectie! As mai zice ceva si de gaslighting, alta tactica de a ta, dar deja te-am bagat in ceata de tot.

Eu te ignorasem pentru ca tu chiar ma insultai atunci si ma faceai un virgin frustrat dupa ce te admonestasem pe buna dreptate ca incercai sa umilesti destui useri cu o aroganta infecta si total nemeritata!
Adica dupa ce incercasem sa fim in toate destul de bune ti-ai dat arama peste fata despre scopurile tale marsave si cum stai pe aici doar ca sa porti barfe si sa sa te dai barosan numai ca sa ascunzi o viata "plictisitoare" care e mai buna decat acel trecut tumultuos.

Da, uite ca eu ma simt foarte bine in pielea mea si nu sunt un subiect al acestei intrebari, nu ma lamentez si nu m-am lamentat niciodata fix de ce ma acuzi tu pe mine ca fiind principala mea lipsa sau frustrare. De fapt, fix asta te oftica. Ca nu functionez ca tine sau in orice fel te-ai astepta. Incerci sa ma sfidezi de parca si cum mi-am ratat eu toata viata si tot sensul pentru ca trebuie sa ai tu o credinta tampa prin care trebuie sa reusesti sa-i invalidezi pe altii. Ghinion.

Chiar nu te intrebi in capul ala sec niciodata cum posteaza pe site un asa-zis "prapadit" prefacut ca mine plin de frustrari si cum postezi tu despre tine cu iubita ta si viata aia linistita?
Adica sunt zeci de useri in atatia ani de zile care ti-au tot semnalat ca e ceva tare in neregula cu tine la ce comportament etalezi. Ce comportament etalez eu fata de cum o faci tu pe aici?
Dar tu oricum nu pricepi o iota pentru ca refuzi vehement in mod implicit sa asculti ce-ti zice cineva care iti arata cand ai gresit... doar incepi sa te aperi in mod imatur insultand ca un copil de 5 ani: "voi sunteti aia ratati, frustratilor".
Chiar si cand ai cele mai valide argumente in fata ta, aratandu-ti-se oglinda in fata! Deep down, stii si tu cum esti. DAR inca mai speri ca nu mai are cine sa observe asta pe aici si sa mai pretinzi pe acest site cu putzoi si mucoase de 15 ani ca esti tu Chad-ul relatiilor https://www.youtube.com/watch?v=YwPdChTF1iM

Acum scuza-ma, trebuie sa plec, mai am de invatat cateva lectii de psihologie de la Bebe Sexologu' de pe YouTube.
Sictir!

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Vorbeam de wizard 99 prostalaule. Ma bucur ca te-ai simtit, cand vorbeam de virgin frustrati. Stai linistit, mai sus nu ziceam de tine. Cum ti-am zis, frustrat prost ai fost, asa vei ramane. Si stalker fara viata.

| endociuma0 a răspuns (pentru Endoryus):

Intrebarea lui Nemessys apare evidentiata si asta poti verifica si tu.
In rest, ca o dai la intors ca e alt user sau nu, e irelevant. Oricum si pe mine m-ai fi descris la fel 90 sau 95%. Deci e un scor destul de semnificativ. Nu e vorba de a ma simti...la cate mi-ai zis tu pana acum eram deja nesimtit de mult timp. E vorba ca stiu tiparul tau de a face "prapadit", "ratat", "virgin", "ratat" mai bine de jumatate din site, dar cand faci ciorba dintre toti acesti termeni stiu ca pe acestia ii numeri la o mana.
Tot ce ti-am insirat eu mai sus ramane oricum valabil. Nu am scris degeaba. Si nu am scris ca sa pricepi tu ceva. Stiu ca e inutil. Dar e util pentru alti "stalkeri" mai mari decat mine care pot pricepe ceva despre tine...cum as numi-o eu: masinaria lui Whiterose daca facem o paralela la Mr Robot.

| sadrian46 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu ar fi numai plictisitoare, ar fi ca în cavou, unde nu se întâmplă nimic, numai pânze de păianjen și miros de viermi sătui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia care se descriu persoane ok sunt mincinosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e chiar așa astea sunt cazuri extreme, că nu toți ajungem virgini, nici prea multe fete nu ajung bătute. Dacă e sa o iei așa că 99 la sută din întrebările la dragoste și sex sunt penibile. Și cei care se plâng că i-a lăsat fostul/fosta ar cam intra in aceeași categorie. Din punctul meu de vedere mai bine is virgin la 20 și de ani, chiar consider mai ok decât să fii trecut prin n relații din care sa sufar pentru alegerile greșite care le puteam avea și pentru timpul pierdut și sentimentele care le pute-am pune pentru o persoana care s-ar fi dovedit a fii nepotrivita pentru mine. Vorbesc de relații eșuate, că nu mă consider ca fiind super interesant. Ba chiar un tip prea liniștit.Pare o intrebare complicata dar de fapt e foarte simpla, că oameni ne plictisim ușor vrem un partener care sa sa ne excite, nu ne indragostim de un suflet bun care ne iubeste, pentru că o dată ce s-a întâmplat asta jocul s-a terminat și nu mai trebuie sa depem nici un efort pentru a cuceri tipul/tipa, acel "Rush" de emoții și faptul că se lasă greu cucerita ne menține "interesat',, E cu compromis. Totul perfect nu are cum sa fie, iubire dinaia egala exista doar in filme, întotdeauna cineva tine mai mult la celălalt.
Și cine te-a mințit că fetele preferă "bad boys"? Nu e asa black and white.

| eckblume a răspuns:

Si pentru mine e un mister de ce unele continua sa se lase agresate verbal/fizic de parteneri. Ok, au personalitati dependente, probleme emotionale, familiale, dar asta nu inseamna ca nu vei reusi sa mai fii iubita de altcineva.
Baietii singuri poate au dat mai mult peste fete cu standarde prea ridicate, mai fitoase (sa zic asa) si uite asa inca o dezamagire sufleteasca. Sunt fel si fel de factori care actioneaza asupra omului.
Stati sa vedem mai tarziu, o parte din copiii care sustin niste nonvalori (si isi doresc sa devina ca idolii lor!). Azi era un pusti de 11 ani care vorbea precum un "baiat de cartier" de 24.

| Nemessys a răspuns (pentru eckblume):

Nu e neaparat vorba ca se lasa agresate, dar. au fost momente cand mi-am facut cruce la ce am citit. Nu sunt eu in stare sa judec pe cineva, fiecare cu problemele lui si nici nu vreau sa barfesc, dar cand partenerul face X greseli, inselat, batai etc acea persoana inca mai intreaba,, ce ar trebui sa fac?" Adica pe bune? Chiar in situatia asta nu e in stare sa ia singura o decizie? Ceva gen.,, ba. m-a batut, dar chiar mi-e greu sa ma decid daca sa-l las sau nu, habar n-am ce alegere sa fac". E ok sa ceri o parere si sa vii sa-ti descarci of-urile aici, dar unele situatii mi se par uimitoare.

| Bariel a răspuns:

Social Media, daca te uti pe Youtube ul romanesc o sa ti dai seama ca se promoveaza asta

| Nemessys a răspuns (pentru Bariel):

Incultura, prostia, falsitatea, bogatia, cocalareala,,, maimutaralea" si bineinteles. sexualitatea big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Nemessys):

Totul se datoreaza alegerilor cu 'curul' si nu cu creierul, majoritatea oamenilor sunt mediocrii,, asa ca nu ai asteptari prea mari.

| Mario1994 a răspuns:

Societatea asta din România nu mai e normală. În ziua de azi e interesul mare, să fii băiat sau fată de bani gata, să ai mașină de lux, să ai vilă, să ai totul lux și apoi te bagă în seamă persoanele care nu le place munca și abia așteaptă să fie întreținute ca prințese. Unele fete care nu se pot numi fete merită să fie bătute, înjurate pentru că nu sunt fete! E o singură societate cea mai bolnavă din România. Trist.

| Mario1994 a răspuns:

Prostia continua. Nu mai ai respect de la nimeni, toată lumea te invidiază, toată lumea te vorbește de rău sau râde de tine la mișto fără rost. Când vii murdar de la muncă sau transpiri, imediat spune un handicapat : ce urat miroase ala. Ce om!

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

laughing))) Odata am iesit de la lucru si eram murdar de faina pe blugi si cand ma duceam acasa, in autobuz era o gasca de asta care se uitau cu o privire la mine si radeau rolling on the floor Pe ideea,, ia uite-l ma si pe asta a iesit in oras cu hainele murdare". Ei erau imbracati frumos, haine de firma, elegant, fetele ca niste,, domnisoare" rolling on the floor).

| Mario1994 a răspuns (pentru Nemessys):

LOL. Lumea te judeca după cum ești. Societatea asta bolnavă.

| SoareDaniel a răspuns:

FACEandLMS canal de Youtube ce te va face sa intelegi mai bine cum sta treaba & 80/20 rule tinder o sa iti raspunda pe deplin la intrebare happy nu stiu daca se aplica si la noi in ROMANIA, dar cu siguranta si fetele de la noi sunt extrem extrem de pretentioase cand vine vorba de baieti

| endociuma0 a răspuns:

Vai Endoryus, m-ai atins fix unde nu mă doare. Esti atât de inconștient, ingorant si dobitoc încât ultimul tău cuvânt e mereu o jignire si replică infantilă in genul "ba tu, ba tu".
Daca imi pasă de ce se întâmplă aici doar ca sa arat altora cât de mult iti dai tu un petic numește-o doar moderarea reală care nu a existat niciodată pe aici.

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Daca nu te durea, nu te simteai.

| endociuma0 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu-ti mai face tu iluzii ca ma doare pe mine de ce remarci si batjocure de gradinita imi aduci tu.
Ma doare doar prostia si falsitatea ta pe care tot le imprastii pe aici ca un sociopat fara pic de rusine. Nu o iau personal tocmai pentru ca tu ii faci virgini frustrati si ratati pe toti care te pun la punct. Te oftica ca te pun virginii cu botul pe labe?
Dar la un moment dat si eu m-am lasat manipulat de aparentele si intentiile tale de a invalida pe altii pentru propriile tale insecuritati. De asta m-ai si convins sa-ti relatez niste chestii despre Coquina, ca s-o iei in batjocura ca apoi tot tu sa o victimizezi cand e vorba de a ma demoniza pe minewinking

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Aia a fost mai inteligenta ca tine. De cate ori am pomenit de ratatii care stau in casa la parinti si ea nu s-a simtit. Nu pot sa zic ceva de virgini frustrati, ghici de la cine primesc notificare laughing. Da, da. Nu te doare. Nu te doare nici de faptul ca gagicuta la preferat pe ala cu handicap fizic in detrimentul tau. Tu esti stana de piatra. Marele boss de bos. Altii au relatii, casnicii, copii. El e dur ca piatra rolling on the floor dar nu e in stare sa aiba o amarata de relatie. Dar nu, eu sunt frustratul cu insecuritati. Cum a zis si ea, frustrarile de ne.f. utut ti le arati aici, ca in realitate la cum arati ti-ar fi frica si o fata sa te bata. Iti repet ultima oara, fa ceva cu miserabila ta existenta ca asa o sa mori. Virgin frustrat pe TPU. Cat iti place tie sa zici de mine multe, viata mea nu e aici, cum e pentru tine. Degeaba schimbii 1000 de conturi. Tot aici aterizezi. Tot virgin. Tot frustrat. Tot tu.

| endociuma0 a răspuns (pentru Endoryus):

Da, tu. Ba tu. Nu, tu!
laughing
"Doamne feri"

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Pastreaza aici 5 cuvinte si 5000 in privat sa nu vada lumea frustratul din tine, dar uiti ca eu te cunosc mai frustratel laughing. Ce te faci tu fara atentia mea.

| endociuma0 a răspuns (pentru Endoryus):

Da, ma cunosti considerandu-ma vreo extensie de a propriei tale persoane care si asa e destul de fragmentata si ireala. Se numeste off-topic, de aia am scris restul de chestii in privat. Daca ti-am scris atatea frustrari acolo de ce nu dai copy paste aici? Daca tot iti place sa speli rufe in public si sa arati ca tot tu esti gibonul de la circ.

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

De ce nu? Am principii. Ce am zis mai sus s-au zis deja pe site. Ce mi se zice in privat, acolo ramane. Bine, iubita mea le stie pe toate. Cand aude de tine nici nu mai e amuzata. Azi a fost o mica exceptie ca de altfel nu mai voiam sa iti acord nici eu atentie. Mai ai 5h atentia mea.

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Frustraaaateeel, hai nu te preface ocupat ca nu ai cum sa fii. Iubita nu ai ( hehe, ce gluma buna) si prieteni nu ai ca ii barfesti pe toti. Toti fug de tine. Fruuuustraaateeeel.

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma0):

Eu nu invat psihologie ca tine de pe Youtube, frustratel. Si nu raportez nimic ca nu ma deranjeaza nimic din cele spuse mai sus. Plus ca nu s-ar sterge nimic la cat ma are admina la inima. S-a facut frig aici pe faleza, s-a stricat si vremea. E timpul sa merg acasa. Inca inca 3 zile si am scapat de tara asta. Problemele astea nu se mai termina.Dar tot mai bine ca tine. Din cate te lauda gajika, nu prea mai ai par in cap. Si eu cica sunt frustratul. Virgin, chel, schiop, frustrat. Dar eu am complexe laughing. Alta data nu mai e. Poate de ziua ta. Cand te gandesti ca sigurul care iti stie ziua de nastere e ala pe care nu il suporti. Cam trist nu crezi? Ciao.

| Nemessys a răspuns (pentru Endoryus):

Il cunosti?

| endociuma1 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu, nici in visele lui umede nu m-ar cunoaste.

| Endoryus a răspuns (pentru Nemessys):

As minti daca as spune da. Am vazut cativa oameni de pe site, fata in fata. El nu e unul din ei. El presupune ca ma cunoaste. Poveste lunga.

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma1):

Nu incurca iar persoanele. Tu mi-ai trimis acum poze cu tine gay sub acoperire rolling on the floor)

| endociuma1 a răspuns (pentru Endoryus):

Pai iti sugerez sa te grabesti. Sunt in editie limitata pentru un anumit gay special de aici, care ma iubeste tare mult...

laughing

rolling on the floor

| Endoryus a răspuns (pentru endociuma1):

Avand in vedere ca eu primesc 20 notificari pe luna de la tine ( adica eu te evit dar tu continui sa ma cauti) iti zic din nou, incurci persoanele laughing

| DepresivulClasei a răspuns:

Te-ai gandit camai pot fi copii care pun la vrajeala intrebari?