| KeepCalmNHugMe a întrebat:

Salutare!

Ce as putea sa le spun colegilor care ma intreaba la teste, iar eu nu vreau sa le spun? Sincer, nu stiu cum sa reactionez. O data le spun, dar a 2-a oara cand intreaba le spun ca ar fi trebuit sa invete.

De la un timp am observat ca fosta colega de banca, cu care ma intelegeam chiar bine, a inceput sa spuna tuturor ca ea nu este desteapta din cauza mea, si ca poate sa reuseasca si prin propriile puteri. Asta dupa ce la lucrari si la orele de romana, engleza si franceza eu o ajutam mereu...
De cand a inceput scoala si-a "adaugat" in carnetel 2 note frumusele de 10 cu ajutorul meu...

Mi-au spus mai multi colegi ca sunt luata de proasta, mai ales ca ea nu ma ajuta in schimb, pentru ca nu prea are cum...
M-am saturat de tipul asta de oameni, si chiar vreau sa invat sa ma feresc de ei... straight face

Răspuns Câştigător
| OwlMyGod a răspuns:

Daca te intreaba la test, le spui ca nu ai invatat si ca nu stii. Si ca nu esti sigura de raspunsuri si spune-le sa i-a de la altcineva. S-au pur si simplu, ii ignori.

| KeepCalmNHugMe explică (pentru OwlMyGod):

Mai am o colega care face acelasi lucru si nimeni nu o suporta...
Nu vreau sa fiu asa in ochii colegilor...

| OwlMyGod a răspuns (pentru KeepCalmNHugMe):

Da,dar ce preferi sa fi luata de proasta sau sa ai note mari si si sa nu-ti pese?

| KeepCalmNHugMe explică (pentru OwlMyGod):

Daca ma gandesc mai bine, ai dreptate. happy
Mersi!