| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Salutare, cum imi pot definii picioarele?
Is pline da masa musculara si foarte mari si nu prea imi plac asa mari.
Vreau niste exerciti ce pot fi executate acasa pentru ca nu am timp de sala

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Masa musculara nu dispare.Iar pentru,,reziduri,,trebuie ceva exercitii fizice si renuntare la anumtte alimente. Elimina produsele,,fast-food,,bauturile carbogazoase, sosurile cu faina, redu pe cat posibil tot ce e prajit in ulei, painea alba, nu abuza de paste fainoase.Foloseste cat mai multe fructe si legume.

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru Danut_Popa_1961):

Eu nu vreau ca masa mea musculara sa dispara, eu vreau sa definesc muschiul, daca il definesc va fi mai mic si va arata mai bine si conturat, stiam si eu de dietele astea, eu vreau exerciti!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Genuflexiuni,cu genunchi lipiti,,,mersul piticului,,-cu mainile pe solduri, alergari usoare, cu ridicare pe varfuri, dar si ridicari din sold, cu mainile la ceafa si picioarele prinse sub ceva stabil.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Nu exista exercitii de definire, definirea se face prin alimentatie.

http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire