| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare.
Cum pot scapa de gandurile negative?
Am avut o perioada de cam o luna o anxietate mare din cauza gandurilor negative, acum ma simt mai ok si simt ca iar incepe sa ma ia gandurile negative, fac duminica asta 21 ani si mereu ma gandesc ce imi lipseste de nu ma vrea nicio fata,simt ca orice efort as face simt ca totul e degeaba,incerc sa ma ingrijesc cat de mult pot,mi-am luat creme de fata,ma imbrac cat pot eu de fain sa imi stea bine hainele,ma dau cu parfum dar simt ca efectiv ce fac este degeaba. Sunt efectiv confuz si nu stiu daca arat bine in ochii fetelor, cuvantul,, ok,, adresat mie nu imi este de ajuns ca un compliment, ca cu cuvantul asta nu o sa am iubita niciodata, toate femeile in varsta de 40-50 ani ce frumos esti, tovarasul meu mi-a zis asta pentru ca sunt tanar, efectiv ma vad frumos sau ok in oglinda si in alte zile nu si in selfiuri, arat bine dar cand mi se fac poze cu camera de pe spate arat efectiv naspa si cred ca ma reprezinta.
Nu mai cred vrajelile astea:fiecare este frumos in felul lui.
Mereu ma gandesc sa imi acopar fata sa nu ma mai vada nimeni.
Eu cred ca o sa am iubita dupa ce iau scoala de soferi si cand o sa am masina o sa zica toate ca ce frumos sunt dar de fapt ma gandesc ca ele vor spune in mintea >lor urat e asta dar macar il fac de bani.

25 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti tanar frate, arăți bine, dacă mergi la sala ești top top. Trăiește tinerețea la maxim și străbate cât mai multe cearșafuri

| dullcat a răspuns:

Buna.Numai comentarii cringe pe aici, care tradeaza mediul in care au crescut acele persoane. Cred ca merita sa iei si sfaturi de la femei, ca doar pe ele incerci sa le cuceresti, nu pe masculii si animalele pradatoare din comentarii.

Eu nu vad nimic in neregula cu faptul ca te ingrijesti. Unii barbati au nevoie disperata de o crema hidratanta pentru fata, dar se tem de idee ca de satana, de parca asta le schimba sexul. Asta denota o fragilitate extrema in ce priveste egoul masculin.E ok, doar sa nu fie o extrema.De exemplu, eu nu folosesc crema de fata zilnic, si am doar 1. Tu la 21 de ani clar nu ai nevoie de mai mult de 2 creme. laughing Daca ai rutina cu 10 produse, e cam ciudat.

Iar sentimentele descrise sunt normale, si cred ca toti am trecut prin asta, indiferent de sex/gen, indiferent daca admitem sau nu. Incearca sa scrii aceste emotii, ganduri, idei, intr-un jurnal, iti face foarte bine si iti elibereaza mintea. Daca nu ai cu cine sa vorbesti, cel mai ok e sa le scoti pe foaie, deoarece altfel poti trece in extrema de overthinking si e aiurea.

Apoi, apuca-te de sport.Corpul tau va elibera anumite substante care iti cresc increderea in tine si te fac sa te simti foarte bine.Cauta un hobby in natura, de exemplu sunt multe persoane care fac drumetii si urca pe munte. E un sentiment grozav sa te afli in varf, simti ca nu te poate dobori nimic si sigur ti-ar prinde de minune o asa experienta.Cauta-ti un grup interesat de asta, cred ca iti va placea.

Imi amintesc ca ai mai scris pe aici.Sa stii ca unele fete sunt indepartate de masculul alpha si doresc pe cineva un pic mai temperat, si mai linistit. E mai mult despre trial and error. Eu cred ca arati exact ca modelele din reclame, acei adolescenti tipici, deci nu dispera, ca nu ai de ce. laughing Zic sa mergi pe strategia fake it 'till you make it.Multe persoane de succes s-au comportat ca si cum debordeaza de incredere si au totul sub control, etc, iar lumea chiar a crezut. Apoi, inclusiv ele au inceput sa creda si sa devina asa.Repet, ramai pozitiv si iti vei gasi fata potrivita pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Silviu092):

Doar pentru ca ai acumulat tu frustrari in ce priveste relatiile, nu inseamna ca trebuie sa le versi pe altii care abia sunt la inceput de drum.

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

La mine sport in aer liber e glovo cu bicicleta, eu folosesc crema aia albastra de la garnier masca aia pentru puncte negre etc., si mai folosesc 2 creme pentru albire(sunt mai inchis la piele) asta urasc eu ca multa lume se ia de culoarea pielii crying((
si ca pe mine ma refuza toate ca ma gandesc ca nu arat suficient de bine,eu oricum nu mai cred ca mai sunt fete calumea in ziua de azi, in ziua de azi toate cauta baieti rai, cu bani, masina, casa etc.

| dullcat a răspuns (pentru Silviu092):

Voi barbatii astia de pe TPU, care comentati de niste copii si aruncati cu rahat si misto, de parca la vremea lor ati fost mister univers, sunteti cat se poate de dubiosi. Ofera in sfat util cuiva daca poti, cu putin bun simt pe langa. Daca nu, las-o balta.

Vad ca va place sa captati atentia la aceste intrebari si s-o focusati pe cat de mult succes ati avut voi la femei, asa ca baietii trebuie sa asculte, ca doar sunteti Dumnezeu.Um...NU. Asa ca mai usor cu lauda de sine si narcisismul.

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică:

Eu ma tund cam o data la o luna sau o luna jumate,nu imi trebuie sala ca ma multumesc cu corpul meu,degeaba ai corp frumos daca nu esti si la fata ca fata face totul,in al doilea rand barba nu imi creste am doar mustata,par pe barbie dar nu des,si mai degraba imi dau jos cu lama de ras,chiar si daca mi-ar creste tot nu mi-ar placea sa port
Nu fumez,nu imi place bautura,data trecuta la ziua mea era sa intru in coma alcoolica de suparare din cauza la o zdreanta,armata nu imi place ca nu imi place cum imi sta cu parul scurt,nu imi place sa citesc carti,mie imi place sa fac muzica trap cu mesaj si fara adica pentru vibe,ca si meserie eu lucrez la glovo cu bicicleta si vreau sa ma dau pe masina dupa ce iau scoala de soferi si masina,
Si in ultimul rand eu sunt ateu nu cred in asa zisul,,Dumnezeu,, de care ziceti majoritatea,si de ce sa ma rog cand eu nu simt asta? si o alta chestie Raiul si iadul nu exista,astea sunt chiar aici pe pamant si fiecare suntem dumnezeul nostru, voi crestinii pur si simplu credeti int-un mos de sus cu barba care spune ce sa faci, efectiv eu cred ca toate sunt inventate de religii, urasc biserica, urasc preotii si pe aia care mi-l baga pe dumnezeu pe gat

| GeorgeCazan a răspuns (pentru nyoentox2002):

Eu nu pot sa fiu atât de critic ca Dovahkiinn, dar trebuie sa spun ce am observat la tine:
-ești foarte slab, se vede ca nu faci munca fizica intensă sau sport intens; munca fizică mai ales la un bărbat de 21 de ani (nu o sa-ti spun băiat ca ai 21 de ani) dezvolta mușchii, creste nivelul de testosteron, lucruri pe care fetele le observa inconștient în primele 2 minute când ești văzut.
- și eu ma tund rar, 3-4 săptămâni, dar ce ai tu pe cap nu cred ca poate atrage vreo fata.
- ochelari de soare, ca vad ca porți; dacă ești genul care poarta ochelari de soare noapte sau ziua pe timp de ploaie, poți sa uiți de fete; vei fi taxat ca și cocalar și poate că nu ești, dar așa ești văzut.
-lucrează la mentalitate; fetele nu pica din cer; și eu eram la vârsta ta timid și puțin neîncrezător, dar tu ești ceva de speriat; din ce scrii acolo, gânduri negative, creme de fată, parfumuri, etc. Un bărbat trebuie sa fie îngrijit, dar cremele de față, lasă-le pentru femei. Tu ai nevoie de par pe fată ca eventuala partenera sa te considere atractiv sexual; par pe fată=testosteron=un bun candidat pentru sex.
- când întâlnești o fată și mai macho, nu inflori nimic care sa te pună în evidenta și nu minți; fii cât poți de natural.

| nyoentox2002 explică (pentru GeorgeCazan):

Poza de profil e de acum 2 ani:nyo_ex e instagramul meu

| nyoentox2002 explică (pentru GeorgeCazan):

Eu nu simt nevoia sa fac sala, gras nu sunt, si depinde la ce te referi tu slab dar nici prea slab, am 1, 75 SI 69 kg, si parul meu e cret, multe fete au zis ca le place parul meu, fosta mea mi-a zis ca nu ii prea plac baietii cu barba, dar oricum decat sa am doar 3 *** PE FATA mai degraba le iau cu lamahee hee))

| Nyo a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Am mai si zis, eu fac glovo cu bicicleta

| GeorgeCazan a răspuns (pentru nyoentox2002):

La 1,75m trebuie sa ai între 72-75kg, dar ești ok. Eu ma refeream mai mult la masa musculară (că aici le sar ochii fetelor).

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică:

Ce treaba are big box cu muzica trap? big box sunt niste sunete pe care le scoti pe gura ca un fel de instrumental, dar eu cant;]]]

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Nu vr sa o iei in nume de rau, te rog mult sa nu o iei asa, dar e penibil tot ce ai scris acolo laughing

Imagineaza-ti pe cineva langa tine care se panicheaza de rezultate inainte sa faca un lucru.

Fa-ti griji de treburile astea dupa ce bagi fetele in seama

| dullcat a răspuns (pentru ContAnoNiMMM):

Sa te arunci cu capul inainte mereu si sa traiesti pe heirupism e penibil.Pe cand sa iei in calcul posibilele scenarii negative inseamna sa ai totusi ceva calitati care tin de introspectie, care multora le lipseste.

Răspuns utilizator avertizat
| Minciunaa a răspuns:

Cred că te complici prea mult, ca fata recunosc că îmi convine ca un băiat sa fie îngrijit, dar contează și personalitatea. Singurul lucru care îți trebuie este vrăjeală și tupeul?