| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare este posibil sa se bage armata obligatorie în Romania?
Am auzit ieri la TV că s-a anulat razboiul!
Din clasa a7a sau a8a mă gândeam să plec în armată, mi-a dorit asta cam vreo 3 ani ca stiu ca nu depind de patroni si ai multa libertate,salariu destul de ok!
Apoi nu am mai vrut,stiu ca o să râdeti de mine dar e din cauza părului ca nu vreau să renunt la părul meu,nu e exagerat de mare, părul are sub 15 cm cred ca undeva la 12 maxim 13 dar faza e ca e si creț!
Oare daca ma angajez o să ma lase si cu parul cum il am eu? In parti sunt luat cu unul după ce ma tund si de sus imi ia putin si sa nu îmi ajungă părul în ochi!
Eu sunt din orasul Husi jud Vaslui si aveam de gând sa imi fac viata in alt oras dar din cauza aparatului dentar ca trebuie să fac activarea nu pot, decat in Iasi ca e aproape si pot sa fac naveta!
Apropo am 20 de ani aproape, am lucrat primul job la mare pe 2200 lei, acum la o fabrică de mobila pe minim pe economie!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, s-a anulat războiul? Eram in război și cineva l a anulat?

Amuzanta asta cu vrei in armata că sa nu fii la patron. Da in armata când te trezește noaptea la 2 sa te duci sa te împuști cu unul e ok nu?

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Pai daca nu e razboi nu te trimite simplu! La armata sunt mai multe posturi, mai stai de pază etc, e cu turele, din cate am inteles o zi lucrezi si două acasă!

| AndreiGaneapefacebook0 a răspuns:

Autist daca crezi ca asa e in armata, iti zice un jucator de counter strike