| NYØ2002 a întrebat:

Salutare!
Eu azi m-am băgat intr-o relație cu o fată de 15 ani si e cu 3 ani mai mică ca mine!
Vorbesc cu ea de cam 3 zile,am inceput să mă îndrăgostesc de ea fără să vreau!
Eu mi-am dat seama că mă place și ea după cum vorbeste cu mine,am pus un sondaj pe Facebook :Mă placi? Da,Putin si ea a votat,,Da".
In prima zi ne-am cunoscut pe Facebook de la o postare si am incercat să ii dau mesaj să vorbesc cu ea,la inceput vorbeam despre muzică, ascultăm același gen! Apoi am inceput să ne cunoastem incet incet!
Eu i-am făcut un favor:A vrut ca cineva să ii editeze un clip cu poze si cu cateva clipulețe, că ii trebuia intr-un fel pentru scoală amintiri clasele 5-8!
Mi-a durat o oră dar am facut cu drag!
Eu dacă am văzut ca ma place,am intrebat-o dacă vrea să fie cu mine și a fost de acord!
Asta e a doua relatie pe care o am și e de la distanță,nu e prea departe de mine,ea e din Iași și eu din Huși(oraș din jud Vaslui).
Fac o ora jumate până la Iași! și prima relație era tot de la distanță,ea stă in Argeș și e departe de Județul Vaslui!
Eu nu am avut nicio relație face to face!
In fine!
Sunt niște chestii!
Nu stiu cum ar reactiona părinții mei,sau dacă mă vor lăsa să plec la Iași,că cu toate că sunt major!
Eu mă mai gândeam ori să mă duc la Iași dupa ea și să stau o zi intreagă,ori să mă duc la Galați cu Mămaia la niste rude cateva zile o saptamana(stiu ca dacă vreau mă duc sigur), ori mă gândeam dacă pot să merg și la Iași și la Galați!

Mie știti de ce imi este frică? Că nu știu cum să încep cu sărutul!
Gen mă întâlnesc cu ea și o iau în brate, vorbim etc!
Mereu mă gândesc că dacă nu mă place în realitate.Eu niciodata nu am avut primul sărut și știți cum e.

Eu in prietena mea am văzut suflet,nu e pe interes,mi-a spus că nu a acceptat un buchet de flori de la fostul iubit.
A spus că nu prea accepta daruri si na!
Problema mea este că daca ma intalnesc cu ea,ii iau,suc,ori un covrig,inghetata și să mergem in parc pe o bancă! Dar faza este că imi este frică dacă nu o să accepte, o sa mă simt foarte prost si ea se simte prost cand primeste ceva!

Voi ati mai fost intr-o asemebea situație?

13 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Nu fi timid. Mai ales că ea e mai mica decât tine
nu trebuie sa îți fie rușine.
Întâi vă întâlniți și vorbiți cum este în Iași? dacă are prieteni? cum stă cu școala, ce vrea să facă pe viitor.
Dacă pare interesată de tine o să îți pună și ea întrebări.
Oricum mi se pare destul de romantic să o săruti la prima întâlnire

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Multe din ce mi-ai spus am vorbit cu ea prin mesaje! Ea mi-a zis ca vara sta la tara si la scoala sta la Iasi că cică are casă la țară si apartament in Iasi! Ea mi-a spus ca a fost la Iasi miercurea trecută!
Ea am intrebat-o ce vrea sa faca pe viitor si etc
Si prima data cand o intalnesc ii spun bună și o imbratisez si o intreb unde vrea să mergem, In parc? Bem un suc ceva!
Cu sărutul mă gândeam la prima intalnire dar nu stiu cum sa incep, faza este că nu am avut primul sărut si stii cum e!
Ma gandeam sa incep treptat! Prima dată mă gândeam să o pup pe obraz si pe buze nu stiu

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

I-am zis lui matusmea ca vreau sa merg la Iasi si a spusbig grine ce?
Pentru ca trebuie sa ma intalnesc cu o fată! Ea m-a intrebat daca am iubita și am zis ca da!
Mi-a spus să mint că am mașină(adica a lui taicamio),o spus sa fiu smecher,arogant ceea ce nu imi stă mie in fire,eu sunt un om cu suflet care nu ma intereaza lucrurile materiale, dragostea nu se cumpară, se castigă!
Eu daca ma intalnesc cu ea ii iau un suc, un covrig ceva, stăm pe o bancă! ne mai plimbăm!
Matusmea ei cred ca e pe interes deoarece unchiul de pe alianta e mai mic ca ea cu 3-4 ani, matusmea are 32 de ani si unchimii cam 28-29 de ani si nu au copii! nici nu cred ca vrea! i-a mi-a spun ca n-are bani sa creasca dar a bagat vrajeala, ea vrea sa se distreze, nu sa aiba grija de crampi asa si eu

| Cristina788 a răspuns:

Să nu minți. trebuie să vezi dacă te iubește așa cum ești puteți fi impreuna
Dacă ii zici ca ai mașină o sa fie pe interes și nu o sa ști dacă te iubeste cu adevărat.

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Dap! Ai dreptate! Trebuie să fiu eu! Este o melodie de-a lui Ares care spune așa:"Nu incerca să fii altcineva că universul vede și timpul tău se pierde" iar la alta piesă de al lui spune așa:Onoarea nu se cumpara, respectul se castigă!

Și eu caut o fată care să mă iubească!

| alexalx1234 a răspuns:

Tu macar ai reusit sa iti faci relatie... In Constanta nu gasesti nimic...

| NYØ2002 explică (pentru alexalx1234):

Nu imi pasa sa imi fac din constanta

| alexalx1234 a răspuns (pentru NYØ2002):

Dar nu am spus sa iti faci din Constanța. Ma referam la faptul ca daca ai fi stat la Constanța nu ai fi gasit niciuna ca toate umbla dupa bani

| NYØ2002 explică (pentru alexalx1234):

Matusmea spune ca uraste constanta, ea a stat cativa ani acolo, nici nu vrea sa mai auda de constanta il uraste! Asa urasc si eu orasul meu Vaslui ca sunt numai șerpișor, m-as muta in orice oraș numai sa scap de Vaslui

| alexalx1234 a răspuns (pentru NYØ2002):

Foarte bine ca uraste Constanta. Cam asa sunt toate fetele din Constanța https://instagram.com/luciaapopa?igshid=17n58ax36zzhn

| RKBlue a răspuns:

Nu e un raspuns bun, dar nici nu prea pot oferi unul...
Deci:
1)De ce toti baietii de 18 ani ies cu fete de 15? E asa ciudat.
2)Esti major, ea nu e...
3)Nu imi prea pasa ce faceti, dar as zice sa nu faceti sex, cel putin nu pentru inca vreun an--dar pana la urma faceti ce vreti, n-am cum sa va opresc(nu o fortezi deloc nici acum, nici mai incolo, da? Sper ca ne-am inteles)
4)Incearca sa pari/fii natural.Nu incerca sa pari prea dur dar nici mult prea emotionat...
5)Intreab-o pe ea la fata locului ce vrea sa faceti(sa mergeti la o plimbare in parc, sa va plimbati prin oras, mergeti la o inghetata.etc)
6)Nu pot sa iti spun cum e, caci n-am mai fost intr-o asemenea situatie(cu o fata, cel putin...happy )
7)Sfatul asta e incredibil de util, desi pare ca multi nu il stiu...
ASCULTA.
Chiar daca e vreo poveste ciudata, plictisitoare sau cum ar fi, asculta si nu intrerupe ca sa schimbi subiectul.Arata interes.

Deci ce sa zic?
Succes!

| NYØ2002 explică (pentru RKBlue):

Tine minte:Fetele sunt mai mature decat baietii de varsta lor cam cu 2 ani, deci ii ok sa imi iau o fată de 15-16 ani! Tu dacă te uiti pe contul meu de Facebook Antonio Gabriel(sunt creț), nu imi dai 18 ani, toti imi dau 16 ani maxim 17, altii imi dau si 15! Eu par mai tanar decat altii de varsta mea pentru ca nu fumez, nu beau si toti la varsta mea fac asta! Si iti zic ca gagicamea fumează!
Cam toate fetele vor baieti mai mari, altele din clasa de la mine au iubiti de 22-23-24 de ani!
La mine e perfect sa aiba 15-16 ani sau chiar si 14(depinde cat e de dezvoltata)
Recunosc ca si mie imi placeau fetele mai mari, iar acum imi plac alea mai mici

| RKBlue a răspuns (pentru NYØ2002):

Fetele sunt mai mature uneori si in unele aspecte...
Stiu zeci de fete de 15, 16 si 17 ani care nu sunt mature decat la suprafata. Ajungi sa le cunosti un pic mai bine si gata. Imaturitate cata vrei(dar si distractie, totusi...)

Altceva ce sa zic..bine ca nu fumezi si nici nu bei.Succes!