| NYØ2002 a întrebat:

Salutare,eu ma numesc Gabi, am 17 ani, sunt din Municipiul Husi (Jud Vaslui)si am o foarte mare problema:
Eu de mic am porecla Guță ca multi spuneam ca seaman cu el.Eu urasc manelele din toata inima,eu ascult Trap si artisti mei preferati sunt Ian si Azteca care populara lor piesa este,, Bag un Blunt". Multi rad de mine si ma striga guta, poate o fi si din cauza ca sunt mai inchis la culoare si ca nu le place fata mea.Eu nu mai pot scapa de porecla tot orasul ma stie de guta, de mine rad si ceauroi de 10-11 ani si tot Guta imi spun, eu le zic sa nu mai spuna as si ei tot imi zic asa, daca dau in iei parintii lor vin la poarta la mine.Nu stiu ce sa ma mai fac si faza este ca sunt prost la bataie si nu stiu cum sa reactionez si ce sa le spun cand se iau de mine.
Eu de mic faceam Youtube si m-am facut de râs pe canalul lui Asil care are 30000 de abonati si vreo 24k de vizionari care a reactionat la mai multi si na eu eram incepator.Si ma intreba pe strada:Uai Guta mai faci Youtube, ma iau la misto, Oare daca as putea sa intru in armata as putea sa imi schimb orasul?

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Auzi, tot orasul te stie asa si iti zice asa pentru ca vede ca scoate reactii de la tine.
Daca te-ai face ca striga pe altcineva cand striga porecla ta? Tu esti Gabriel/Gabi. Daca NU te striga pe nume (prenume mai exact), te comporti ca si cum nu te striga pe tine.

Ai zis ca de mic faceai pe YouTube. Multi faceau. Nu esti nici primul, nici ultimul. Deci nu esti unic. Comportamentul lor e asa pentru ca scot o reactie de la tine. Dar daca nu ar scoate-o?
Daca ai zice ca nu stii despre cine vorbesc? Daca te-ai face ca nu iti pasa si nu te intereseaza de acest lucru/episod din viata ta?
Ai incercat vreodata?
Ia incearca.
Zic asta pentru ca a fost o situatie asemanatoare cu cineva apropiat mie(prefer sa nu zic cine. decat sa mint, mai bine nu preiczez cine). Ideea e ca stiam prin ce trece persoana respectiva. Si nu le-a mai oferit acest prilej. Nu a mai reactionat la 'tachinarile', daca pot sa zic asa, ale celorlalti. Si in cele din urma, au renuntat.
Insa etapele au fost in felul urmator:
1. nu si-au dat seama ca persoana ignora porecla/denumirea
2, si-au dat seama si au insistat tot mai tare
3. au lasat-o mai moale
4. au renuntat cu totul.

Cand nu mai le dai o reactie, vor incerca si mai tare sa o obtina de la tine. Cad vor vedea ca nu au cu cine, vor renunta.
Eu zic sa incerci, nu te costa nimic.

P.S.: foarte bine ca nu iti plac manelele! Esti unul de-al meu!winking E bine ca te preocupa lucrurile de calitate, care vrand, nevrand iti influenteaza modul de dezvoltare, in cazul tau, in bine sigurat. Tine-o tot asa.

Ai putea sa iti schimbi orasul in sensul ca sa te muti si in alta tara, de exemplu Germania, daca stii engleza. nu se cere peste tot sa stii germana din prima. deci nu ii asa mare problema.

| NYØ2002 explică (pentru Mayar):

Eu nu vreau sa ma mut in alta tara eu vreau in alt oras, eu tot in Romania stau si in plus nu stiu nicio limba straina, Stiu cateva cuvinte in engleza im jur de 200-500.

| Mayar a răspuns (pentru NYØ2002):

Aaa... Atunci nu am nicio informatie cu privire la mutarea in alt oras... doar cum sa faci fata situatiei curente, imi pare rau ca nu stiu mai multe. Iti doresc numai bine!

| Andreeush a răspuns:

Chiar te cunoaște tot orașul?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum e si de inteles de ce te discrimineaza lumea laughing

| NYØ2002 explică:

Eu am inceput de la minutul 7:00 si eram la inceput si eram un copil prost, aceam 13-14 ani atunci

| MarcoPolooo a răspuns:

In ce videoclip te-ai facut de ras? Cum se numeste pe ytb?
Cum se numeste clipul lui COLO in care s-a facut asta de ras?