| EugenEB a întrebat:

Salutare, exista o tehnica anume prin care se poate lucra corpul sa arate 'slim' dar sa fie si mai musculos?
Ma refer la diferenta dintre un culturist care are muschi dar arata 'gras' intre ghilimele in sensul ca este intr-un anume fel, mare, seamana cu o gorila.
Am vazut barbati care au muschi dar sunt mai slim.
Pun o poza sa va convingeti mai usor la ce ma refer:
Tipul din imagine are muschi dar arata mai masiv, gen ca o gorila, nu imi place deloc:
http://i.imgur.com/RiwGL39.jpg
Mayweather are muschi dar arata mai slab, nu este la fel de masiv ca barbatul din imagine.
La asta ma refer, exista o anumita tehnica, sau un anumit antrenament pentru asa ceva?

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Uite aici, am avut dreptate :))
http://exercitiisala.com/culturism/totul-despre-definirea-musculara/

3 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Din cate stiu eu, definirea face acest lucru. Scade din masa musculara ceva.

| EugenEB explică (pentru MedionTcO):

Nu, nici nu m-am apucat inca, eu voiam sa stiu daca trebuie sa faci anumite exercitii, etc sa arati asa.
Daca m-as apuca de sala, nu vreau nici in ruptul capului sa arat ca o gorila.

| EugenEB explică (pentru MedionTcO):

Da, corect. Multumesc.