| bogdan111789 a întrebat:

In toamna o sa fiu clasa a 12-a, si as dori sa dau la LMA, in cadrul Facultatii de Litere UBB Cluj-Napoca. Daca este cineva pe aici inscris la aceasta sau care chiar a terminat-o, am o intrebare: Sunt la stiinte sociale bilingv specializare engleza si nu stiu de ce diplome de limbi as avea nevoie pentru inscriere... Cambridge si Delf la nivel B2, doar Delf-ul la nivel B2? Sau de niciuna?

1 răspuns:
| Andee10 a răspuns:

Salut! Din câte țin minte îți poți echivala examenul de admitere la engleză cu diploma de Cambridge de C1 (nu știu cum e la franceză). Dacă nu ai diplomele, nu e o problemă că poți da examenul de înscriere.