| anonim_4396 a întrebat:

In cadrul facultatii de litere(nu conteza orasul), care este cea mai potrivita combinatie de limbi(ex.franceza-engleza)si de ce?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Engleza-germana,eu asta as alege...big grin

| CorneliaC a răspuns:

Pai ti-as propune si eu engleza-germana, pentru ca astea sunt acum la putere, dar doar in cazu in care te descurci la germana. Sau ar mai fi si engleza-franceza. Eu una sunt studenta la facultea de limbi straine specialitatea franceza-engleza, pentru ca toata viata mea am studiat franceza si o cunosc perfect, mai prost stau cu engleza.Eu ti-as propune sa alegi neaparat engleza ca specialitate de baza. Dar, in fine, decizia iti apartine. Alege la ce te pricepi cel mai bine. Eu nu am ales engleza de baza, fiindca stiam ca nu o sa fac fata cerintelor.