| iwill a întrebat:

URGENT! Vineri dau examen pentru admiterea la LMA Cluj si nu prea stiu detalii despre probe in sine decat ceea ce am citit de pe site-uri...care sunteti deja la aceasta sectie sau vreti sa va inscrieti de anul asta si stiti mai multe va rog spunet-mi.Am inteles ca anul trecut nu a fost prea mare concurenta pentru ca multi s-au speriat de examenele introduse de atunci si s-au dus la limba si lliteratura specializare engleza insa anul asta sunt destul de mule cereri pentru examene.Eu imi doresc sa intru la examen am media la BAC 9.8 totusi mi-e cam frica mai ales ca nu am gasit nicaieri un model concret de examen la sectia asta.Mi s-a spus de la Cluj ca -i vorba de un test de aptitudini si asta inseamna ca vor sa vada cat de mult imi place sa vorbesc in engleza si franceza(asta imi este combinatia de limbi)si cat de bine improvizez mai ales la traduceri? Sunt rupta de oboseala, mi s-au terminat bateriile dupa BACUL asta si nu prea mai am chef de repetat la limbi mai ales ca nu prea stiu ce.mi-am luat DELF-ul si CAE-ul da' pe langa ca nu ma ajuta la inscriere nu rea seamana probele intre ele.Va raman din tot sufletul recunoscatoare daca ma ajutati cu oriice amanunt cat de mic,!