| KALASHER a întrebat:

Inainte de toate eu as dori sa va doresc o zii a copiilor fericita parintilor si celor care se bucura de aceasta perioada minunata, copilaria ca pana la urma toti suntem copii.Deci uitati intrebarea:am 14 ani,si ma gandesc foarte mult la parerea altora despre mine,caut sa fiu cat mai acceptabil, dar mereu pic de fraier.Invat bine, dar vreau mult sa-mi dezvolt partea sociala.Si vreau acum,ceea ce vreau eu este sa gasesc o atitudine buna, ca lumea sa ma gaseasca interesant si sa vrea sa ma descopere.Am patit ieri, imi placea de o fata si i-am zis.In ziua aia, ii venisera niste prieteni din alt oras..si unul dintre ei, s-a cuplat cu ea fara sa mai vorbeasca cu ea inainte.Eu vorbeam cu fata de 3 luni.E foarte naspa sa fii fraieru lumii si sa nu te bage nimeni in seama,eu ieri,cum era ziua orasului,ma evita lumea ma plimbam singur ca prostu, sau cu niste copii de 10 ani plm.Da si aia au plecat.E naspa, ca totusi am fost acum un an ceva mai outstanding aveam multi prieteni si era mai bine.Deci ce atitudine ar trebui sa am,cum sa ma comport, cum sa fiu mai cool? Nici pasiuni nu am. Vreau sa rezolv asta cat mai repede.mentionez ca am posibilitati materiale,dar sunt atat de fraier ca nici pentru bani nu ma vor prietenii laughing.Uneori,in preajma unei fete sau oricine,ma ia valul si incep sa fac prostii.Dupaia ma gandesc Frate, ce bou am fost laughing. Astept sfaturi cu privire la toate "capitolele" intrebarii.nu ma supar,inteleg tot,chiar daca sunt raspunsuri mai dure, ca pana la urma alea sunt cele care te readuc la realitate.O zi buna si multumesc anticipat pentru timpul acordat citirii acestui "roman"happy.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

In general e bine sa fii tu insuti, dar in cazul tau se pare ca nu. Incearca sa vezi unde greseai si sa nu mai repeti greselile, gandeste de 2 ori inainte sa faci ori sa zici ceva, chiar daca esti supus unei presiuni sau unor emotii puternice. Daca ai bani si te evita lumea inseamna ori ca esti "fraier" rau de tot, ori ca lumea din jurul tau nu e materialista si nici profitoare (ceea ce mi-e greu sa cred). Eu zic sa incerci sa fii mai sociabil, iar cu prietenii (adevarati) pe care ii ai sa iesiti mai mult si sa socializati. Nu stiu ce alte sfaturi sa-ti dau, uneori cand esti prea bun, lumea te ia de prost. Stiu cum esad