| YoSiAtat a întrebat:

Salutare la toooata lumea! Dau Funda (sunt generos)! Acum intrebarea:
Ce este prietenia pentru tine?
Buna?(de ce?)/Rea(de ce?) Ambele(de ce?)
Orice raspuns argumentat( cel mai bine argumentat) primeste celebra Fundita!
De ce categoria adolescenti? Poi si eu sunt adolescent phbbbbt

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce este sau cum este?
Fiindca te vad cu umbrela; Adevaratul prieten e cel ce cunoaste melodia inimii tale si ti-o canta cand, tu ai uitat cuvintele!
Adevaratul prieten... REUSESTE SA DISTINGA LACRIMILE PE OBRAJII TAI, CHIAR SI CAND MERGI PRIN PLOAIE...

| YoSiAtat explică (pentru neluL):

Ce super si ce cuvinte frumoase.

| neluL a răspuns (pentru YoSiAtat):

Thank's! Mi-am spus parerea!

| Swallow a răspuns:

Salut. Prietenia e ceva foarte frumos ce leaga 2 persoane de orice genuri,prietenia e o serie de conflicte,impacari,injurari,incurajari, lacrimi, sustinere,scuze si dragoste (prieteneasca fireste happy ). Eu cred ca e ~ambele. Cind ai vreo problema si un prieten te sutine,te incurajeaza sa mergi mai departe orice`ar fi si sa incerci orice chiar daca nu`ti va iesi~ e ceva super, e foarte placut cind ai un astfel de prieten care te`ntelege chiar daca doresti sa faci vreo nebunie big grin si cel care te opreste cind nu merita "nebunia". Rea~ e rea deoarece in timpul unei certi cu acea persoana putem sa ne spunem atita ~ tot ce credem despre el/ea si mai mult decit crede (cred ca ai inteles~ne injuram), la fel si el/ea ne poate spune lucruri oribile. Dar totodata ~si buna sirea ~~ deoarece dupa ce te certi e cam greu sa-ti ceri primul scuze (chiar daca uneori stii ca esti vinovat) si n`o faci, dar daca o faci ti calci orgoliul happy Bye` :*

| YoSiAtat explică (pentru Swallow):

Inteleg si ai mare dreptate :*