| Gab1Mr a întrebat:

Salutare la toti.
Am si eu o problema acum cateva saptamani i-am zis la o fata sa faca o combinatie cu mine si m-a refuzat spunand ca are prieten, acum la scoala tot se uita dupa mine si nu stiu cum sa-i spun sa fiu cu ea cine ma ajuta?

1 răspuns:
| Deny1333 a răspuns:

Uite, dacă te-a refuzat, probabil ar fi mai bine să laşi totul baltă un timp, să se liniştească apele.
Se poate uita după tine pentru că regretă sau doar să vadă cum reacţionezi în prezenţa ei. Cel mai bine ar fi să-i observi comportamentul faţă de tine şi să faci pe indiferentul. Apoi, dacă tu consideri că merită o altă încercare, întreab-o dacă vrea să fiţi împreună. De primeşti şi al doilea refuz, fără supărare, dar las-o în pace.
Baftă!