| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toti!)Am si eu o problema,cu siguranta comparind cu ceia ce se intimpla in lume este practic nimic.}Dar totusi,imi place de un tip, sintem din aceiasi localitate, numai ca el invata la liceul din localitatea vecina.Are 17 ani, eu 15, practic e mai mare cu 3 ani.Nu-l vad atit de des, maxim 2 ori pe saptamana cind trece prin institutia noastra.Sunt timida, nu-i vorbesc niciodata, dar simt priviri din partea lui care ma intimideaza..Nu pot sa zic ca-s indragostita,ar fi ciudat,pur si simplu imi place de el,plus e destept. Dati-mi ceva sfaturi cum as putea sa-i vorbesc, sa-i devin pentru inceput un bun prieten. Anticipat, va pup!)

Răspuns Câştigător
| Kairra02sweet a răspuns:

Pai, ai deja un avantaj: Sunteti in aceeasi localitate! :X Asa ca nu trebuie sa te intimidezi. Daca el te priveste atat de mult, incat tu te intimidezi atunci s-ar putea sa fie si el in aceeasi situatie ca tine. happy Gandeste pozitiv. Vorbeste, si FII TU INSUTI!
Eu mai am o tactica, ca sa ies cu cineva de care imi place. Pur si simplu ii ceri un pix (sau orice alt lucru), iar apoi ii scrii pe facebook sa va intalniti sa ii dai pixul. Sau orice alta tactica. Asa ve-ti iesi, si va ve-ti apropia.

2 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Abordeaza'l pe facebook, sau terorizeaza'l cu likeuri big grin

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai vezi poate aveti macar vreun prieten comun si iesi la un suc ceva poate se apropie el de tine.