| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Mâine este 8 martie și as vrea să știu ce cadou este mai potrivit pentru profesoare, un trandafir sau o cutie de bomboane
P.s sunt elev la liceu
Dau funda

Răspuns Câştigător
| AlinaMelisa a răspuns:

Sincer, sarbatoarea in sine are legatura cu venirea primaverii, si e vorba doar de gest, cel mai frumos ar fi sa duci o floare, decat orice alte chestii simandicoase sau cine stie ce cadouri. Nu inteleg de ce s-a ajuns aici dintr-o simpla sarbatoare simbolica.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine o floare, nu neaparat trandafir, mai degraba as vedea o lalea.