| markusisred a întrebat:

Salutare,sunt băiat am 15 ani și înălțimea de 1, 88 sau 1, 89.Visul meu de la opt ani a fost sa ajung pana la 2 metri înălțime…Tatăl meu are înălțimea de 1.80, iar mama mea 1.71 credeți ca ar fi niște șanse sa ating acea înălțime pana la vârsta de 18-19 ani? Daca da, explicați va rog cu argumente, dacă nu tot spuneti-mi de ce nu mai pot creste! Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Faci ceva sport?

| markusisred explică (pentru aditimus):

Fac sală atât

| aditimus a răspuns (pentru markusisred):

Recomand ori baschet ori inot.
Nu trebuie de performanta insa rezultatele bune apar daca mergi zilnic sa joci o ora macar.

| Violleta2022 a răspuns:

Sala NU este recomandata copilasilor in crestere, fiindca inhiba hormonii de crestere!

Uite aici sfatul medicului:
https://www.facebook.com/reel/1248955382712908