| Mtg a întrebat:

Am 16 ani și sunt o fire mai retrasă/timidă...
Îmi puteți da sugestii cum să scap de emoțiile negative/timiditate/frica de a socializa
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Adinaaa76 a răspuns:

Pai poti ce scapa de timiditate si de frica de a socializa prin a le infrunta, adica iti sugerez sa iesi cu ceva prieteni/e sau colegi/e la un suc, apoi o sa ti se schimbe cel mai probabil gandirea negativa(asta se va intampla in cazul in care te vei distra, vei comunica si te vei simti bine).
Una din ideile principale e aceea de a deschide noi subiecte placute intr-un dialog cu cineva si sa fi mereu comunicativa adica sa nu te sfiesti sa raspunzi cand ti se adreseaza o intrebare sau chiar sa pui tu intrebari de ce nu happy
Succes!

| Mtg explică (pentru Adinaaa76):

Mulțumesc!
O să țin cont de asta!

3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Fă o activitate care îți place și devino foarte bună la ea!

| Nico23458 a răspuns:

Buna!
Te înțeleg. Și eu am 16 ani și sunt exact în aceeași situație. Doar că eu m-am obișnuit și nu vreau să mă schimb. Îmi place așa cum sunt