| Albarescul24 a întrebat:

Am o intrebare care este chiar foarte simpla.
Dar foarte grea de rezolvat laughing

Cum poti deveni popular pe youtube? >:

Am un canal de youtube cu 48 de abonati.
L-am deschis acum 2 ani,nu prea m-am ocupat de el la inceput,dar am cam jumatate de an in care am inceput sa postez din nou.

Acum sa revenim la intrebare,cum pot sa ma fac mai cunoscut pe youtube?

Astept raspunsuri muuuulte acolo jos, si cel care ma ajuta cu chestia asta (poate da doamne si este un youtuber pe aici) va primi funda happy

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta e mai greu. Trebuie sa vii in primul rand cu ceva mai amuzant. Si promoveaza-ti canalul pe fb mai ales. Roaga lumea sa il distribuie, sa iti faca reclama.

| DryIce a răspuns:

Pune un clip care cauta lumea nu ceva care nu cauta, evident. Lumea din cate am vazut cauta: funny (tot ce are funny inclus e cautat - gen funny cats, funny rusian people, etc.), motocycles e cautat, latest gaming mai ales lol, iarasi conspiratiile gen hollowed earth, flat earth, obama as anticrist =) etc. Iarasi tot ce e dubstep mix e cautat calumea. Mixurile dubstep ajung si la 100 milioane views. Uite https://www.youtube.com/watch?v=nEyR4MTxI6E 17 milioane in 2 ani. Eu zic sa inveti sa mixezi piese si scoti views.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

A si daca faci gaming dubstep (cuvintele astea sunt cele mai cautate din youtube) pune poza de fundal cu ahri sa se vada tatele sau tipe frumoase din playboy, dar fantasy girls sunt mai cautate happy sper ca te-am ajutat putin.