| mmmitgh a întrebat:

Salutare TPU, am o problema majora.Acum un an de zile mi-a fost furat un telefon, am gasit hotul si acum am primit o citatie prin care trebuie sa ma duc la sala de judecata ca parte vatamata.
NU VREAU SA MA DUC, pentru neprezentare pot primi amenda?
Daca puteti gasi si articole care sa sustina sa ma pot calma ar fi excellent. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Nu mă ştiu la de-astea cu amendă, însă există tot posibilul oh go on. că mno, România happy.
Dar eu cred, că. ar trebui să te duci, mai ales dacă şti cine e hoţul.

| carabinierr a răspuns:

Stiu ca e foatre usor sa faci rau da pana la urma cu ce iti e tie mai bine, nu te du si gata dao in mm de amenda ca nu sta nimeni sa tina cont ca nu te ai dus tu, unu care fura ori e amarat ori cleptoman, nu fura nimeni din prea multa fericire.Sa incerci sa indrepti un caracter e greu (ca tot zici ca il cun.) mai bine il strambi de tot nu?