| nimicaici a întrebat:

HEi! am o problema!

Iubesc un baiat cu tot sufletul.Tocmai s-a despartit de prietena lui si el sufera foarte mult. eu sunt cea mai buna prietena a lui si bineinteles el se descarca la mine.imi zice cat d mult o iubeste si etc Mi se rupe sufletul in doua cand il vand in starea asta dar si pentru ca stiu ca nu ma iubeste

Nu stiu de ce dar eu cu el pe mess vorbim mereu, dar la scoala niciodata. [ decat salut, bine, pa]

Vreau sa ii arat ca tin la el cu adevarat, sa ii arat ca il iubesc, sa ma placa macar putin. ce sa fac.nu mai suport.

8 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Pay incearca sa ii fii alaturi si prin simpla ta prezenta langa el, Cand va intalniti vb mai mult intreaba``l de ore intreaba``l cum mai e. Eventual mai spune-i am vazut``o pe prt ta...in caz ca ai avea posibilitatea sa o vz.asa poate va baga o mutraalaughing Sau va zice cv si il mai poti trage de limba,si asa macar veti vb!love struck Poti sa ii spun in fata ca tu esti alaturi de el, dar sa nu te atasezi prea tare, adica sa nu ii dai impresia k esti prea atasata de el la inceput ca sa nu-l sperii.ca nah tocmai a incheiat o relatie dureroasa si exista posibilitatea ca inca sa o mai iubeasca si sa se impace cu ea si sigur nu vrei sa pici de fraiera sau sa te simti incomod desi.nu prea ar fi cazul chiar daca ii dai de inteles ca il placi si de fapt.sa iti marturiseasca ca el de fapt doar pe ea o iubeste.Cunosc situatii de genuu, deci prima data intrai prin pielesmug Cel mai bine ar fi sa ii spui:La scl dc nu vb cu mine, iti e rusine cu mine? Credeam ca suntem prietenii. LA sf dupa ce rasp o poti lua si ca gluma ca sa nu-l sperii!:-s Si dp sigur veti vb si la scl love struck Stiu ca iti e greu.ca ai asteptat destul, dar ai rabdare.fii alaturi de el la greu si nu are cum sa nu te obs:*

| Forevăr a răspuns:

Salutare :*
Incearca sa vorbesti cu el pe mess si sa il intrebi de ce nu vorbeste cu tine la scoala happy Consoleaza-l, si daca il iubesti esti in stare sa astepti pana trece toata faza asta.

| aurora50scumpika a răspuns:

Scuze ca iti spun asta,,, dar trebuie sa-l uiti.pentru ca el te vede doar ca pe o amica,,, si mi+e frica ca daca ai sa i spui ca simti ceva pentru el nu o sa mai vrea sa vorbeasca cu tine! Daca vroia sa fiti mai mult decat prieteni nu ti spunea of-urile sentimentale tie! muLTA Bafta!

| stelau a răspuns (pentru aurora50scumpika):

Aurora50scumpik:aurora tu nu ai dreptate.si eu sunt baiat si odata ce-i spun of-urile la cea mai buna prietena inseamna ca am mare incredere in ea si as putea sa am o relatie cu ea.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru stelau):

Mie nu mi s-a intamplat. poate pentru ca la mine ce i amic ii amic si ce i altceva e altceva. bine intr-adevar exista si exceptii si mi-as dori din tot sufletul sa fie si in cazul ei

| Georgy_7404 a răspuns:

Pai daca esti o fata puternik care stie ce vrea de la viata atunci tu consoleaza-l cand are nevoie fii mereu langa el chiar si la scoala nu-l lasa sa se apropie prea mult de alte fete sub pretextul ca tu ii esti cea mai buna prietena a lui... daca sufera dupa aceea fata da-l sa-i vada defectele spune ca nu l-a meritat ca trebui sa treaca mai departe imbraca-te sexy in prezenta lui da-te cu parfumul care stii ca-i place (fa foarte multe chestii sub pretextul k este ca un frate pentru tine) ia-l in brate sub pretextul ca-l intelegi si ca-l sustii moral dar nu incerca din prima sa faci cv deplsat adica sa-l pupi saruti etc va dura cv timp dar fa-l sa te vada ca pe o fata disponibila sa inceapa o relatie cu el adica fa-l sa te vada mai mult decat o prietena. faceti actiuni impreuna adica mergeti undeva cand il vezi trist ca sa se relaxeze(ii zici cv de genu...nu ai vrea sa mergem undeva poate te vei simtii mai bine) fa-l sa creada ca ii esti amica iar daca te pui in valoare si ii inciti vei parea mai mult decat o amica faza cu amik va fi doar la suprafata la inceput dupa care se va indragostii de tine fara sa isi dea seama dar ideea e sa-lfaci sa se simta fenomenal in prezenta ta dar si sa preteceti foarte mult timp impreuna ca sa poata sa se obsisnuiask cu tine sau schimba cv la lukul tau de exemplu daca tu esti brunetta si sti ca-i plac blondele fa-i o surpriza fa-te blonda dar asigurate ca iti sta si bine ca sa nu-l oripilezi pentru ca alfel efectul va fi contrar celui asteptat

| Georgy_7404 a răspuns:

Pai daca esti o fata puternik care stie ce vrea de la viata atunci tu consoleaza-l cand are nevoie fii mereu langa el chiar si la scoala nu-l lasa sa se apropie prea mult de alte fete sub pretextul ca tu ii esti cea mai buna prietena a lui... daca sufera dupa aceea fata da-l sa-i vada defectele spune ca nu l-a meritat ca trebui sa treaca mai departe imbraca-te sexy in prezenta lui da-te cu parfumul care stii ca-i place (fa foarte multe chestii sub pretextul k este ca un frate pentru tine) ia-l in brate sub pretextul ca-l intelegi si ca-l sustii moral dar nu incerca din prima sa faci cv deplsat adica sa-l pupi saruti etc va dura cv timp dar fa-l sa te vada ca pe o fata disponibila sa inceapa o relatie cu el adica fa-l sa te vada mai mult decat o prietena. faceti actiuni impreuna adica mergeti undeva cand il vezi trist ca sa se relaxeze(ii zici cv de genu...nu ai vrea sa mergem undeva poate te vei simtii mai bine) fa-l sa creada ca ii esti amica iar daca te pui in valoare si ii inciti vei parea mai mult decat o amica faza cu amik va fi doar la suprafata la inceput dupa care se va indragostii de tine fara sa isi dea seama dar ideea e sa-lfaci sa se simta fenomenal in prezenta ta dar si sa preteceti foarte mult timp impreuna ca sa poata sa se obsisnuiask cu tine sau schimba cv la lukul tau de exemplu daca tu esti brunetta si sti ca-i plac blondele fa-i o surpriza fa-te blonda dar asigurate ca iti sta si bine ca sa nu-l oripilezi pentru ca alfel efectul va fi contrar celui dorit

| alexandra033 a răspuns:

Incearca sa schimbi subiectul cand iti spune de fosta lui iubita.Incearca sa deschizi cumva subiectul despre tine si el.Si mai incearca sa il chemi intr-o zi afara vorbesti cu el.va plimbati.iesitila un suc(vedeti voi)si dupa vreo 3-4 intalniri incearca sa ii spui dar in fata ca il placi.Nu ii spune ca il iubesti doar ca il placi.Si lucrurile o sa vina de la sine.Pup Dai funda?:*