| nimicaici a întrebat:

HEi! am o problema!
Iubesc un baiat cu tot sufletul.Tocmai s-a despartit de prietena lui si el sufera foarte mult. eu sunt cea mai buna prietena a lui si bineinteles el se descarca la mine.imi zice cat d mult o iubeste si etc chatterbox Mi se rupe sufletul in doua cand il vand in starea asta dar si pentru ca stiu ca nu ma iubeste broken heart
Nu stiu de ce dar eu cu el pe mess vorbim mereu, dar la scoala niciodata. [ decat salut, bine, pa]
Vreau sa ii arat ca tin la el cu adevarat, sa ii arat ca il iubesc, sa ma placa macar putin. ce sa fac.nu mai suport.

5 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu el si la scoala si dupa vezi poate se intampla ceva bine...el nici nu are cum sa te iubeasca daca nu ati vb niciodata fata in fata mai mult timp. succes!:*

| nimicaici explică (pentru 0IoAnA0):

Nu avem ce vorbii

| 0IoAnA0 a răspuns:

Nu a cum sa nu ai ce vorbii cu el daca totusi vorbiti pe mess...

| petertb a răspuns:

Deci, in primul rand rabdarea e o virtute.continua sa vb cu el pe mess, dar la final spune-i cv de genu "as vrea sa stiu daca/sau cv despre parerea ta" sau alte chestii dintr astea-nu vb despre sentimente!, si incheie dupa ce l-ai intrebat (nu-i zi toata intrebare, tinel in suspans) si zii ca ii spui maine la scoala, k acu ai niste trebuie urgenta; trebuie sa te duci nu stiu unde etc. ziua urm ai du-te si vb cu el,(preferabil ar fi atunci cand este de unul singur) si lasa l pe el sa aduc vb despre subiectu "neterminat" de pe mess. apoi incet incet incepeti sa vb, dupa o scurta perioada, ar trebui sa incepi sa usor flirtezi cu el,apoi incearca sa te dai putin la el, si daca vezi k iti raspunde, fa l de vreo 2-3 ori gelos, dandu te si la alti baieti, dar nu cum te dai la el, si vei vedea cum va uita de fosta, si se va orienta catre tine.mult noroc.si ink cv: asigura te k tipu merita.baftawinking

| ZeRo26 a răspuns:

...gandeste-te ca ar fi ca un frate pentru tine vorbestei deschis si incearca sa aduci subiectul daca lui ii mai place de cineva si asa. Dupa aceea poti sa-i spui cat de mult tii la el si cat de mult il iubesti... sper sa mearga