| SebySebastian20 a întrebat:

Salutare TPU, am și eu o întrebare.Am 17 ani și 5 luni, acum vine întrebarea mai dificilă să zic așa, pot să mai cresc până la 1.80-1.85? Momentan am 1.77, însă mentionez că tata are 1.85, iar mama 1.68.Aș dori să-l ajung măcar pe tata.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să îl ajungi, e prea târziu.

| SebySebastian20 explică (pentru sadrian46):

Dacă spui tu, oricum mulțumesc de răspuns.

| sadrian46 a răspuns (pentru SebySebastian20):

Am exagerat, enunțând ceva ca sigur, îmi cer scuze.

| SebySebastian20 explică (pentru sadrian46):

Se poate să ai dreptate, dar 3 cm până la 19-20 de ani tot mai cresc, însă ai drepate nu o să ajung la 1.85 ca tata. Oricum țin cont de părerea ta și 97% ai dreptate.

| sadrian46 a răspuns (pentru SebySebastian20):

Știi ce întreabă la n moment dat Isus ( nu mai știu motivul pentru care o face)?
-Cine e în stare să adauge măcat un cot ( 30 cm) la statura sa?
Asta, vrând să sugereze că nimeni nu poate.

| SebySebastian20 explică (pentru sadrian46):

Din câte știu se scrie Iisus, iar eu cred
că religia nu are nici o treabă cu înălțimea unei persoane.Am 1.77 și am întrebat dacă pot ajunge la 1.80 sau 1.85.

| sadrian46 a răspuns (pentru SebySebastian20):

Din câte știi, toată lumea scrie Isus.
Nu are valoare ce crezi tu legat de religie, ci ceea ce spune însuși Isus. Ce spune El.
Şi apoi, cine dintre voi, chiar îngrijorându-se, poate să adauge măcar un cot la înălţimea lui? ( Matei, 6.27).
Așa că problema dtale, când pui această întrebare, este că te îngrijorează un lucru imposibil de rezolvat, și anume să adaugi câțiva cm în plus la înălțimea ta.
Așa că religia nu are treabă cu înălțimea ta, ci cu îngrijorarea ta. Aici este problema. și este o problemă religioasă, de ceea ce crezi referitor la ceea ce se poate și ceea ce nu se poate pe lumea aceasta.