| rolandbejan a întrebat:

Salutare TPU am un prieten de vreo 13-14 ani cam plinut are 165 si 75 de kilograme. el se duce la sala dar el vrea sa stie daca face exercitii pentru masa si slabeste sau este rau daca face exercitii pentru masa musculara?
el veti ajuta mult.

2 răspunsuri:
| StreetHD a răspuns:

SI eu ma confrunt cu greutatea am 13 ani si 70 kg! Totusi ii recomand sa nu manince paine paste fainoase! cate 2 oua odata la 3 zile! dimineata cand te trezesti bea apa si dupa 30 min poti manca salate multe si fa sport! Ia bicicleta si plimbate si seara fa apdomene flotari genoflexiuni si pentru mushi ia-ti ganere de 3 sau 5 kg! Dupa ora 6 nu mai maninci nimic! eu asa fac si slabesc zilnic in jur de 0, 5 kg

| rolandbejan explică (pentru StreetHD):

Ok o sa-l informez si daca apar rez in cateva zile ai funda!