| rolandbejan a întrebat:

Salutare TPU am un prieten de vreo 13-14 ani cam plinut are 165 si 75 de kilograme. el se duce la sala dar el vrea sa stie daca face exercitii pentru masa si slabeste sau este rau daca face exercitii pentru masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| edylucky a răspuns:

Daca vrea sa slabeasca sa faca cu greutati foarte mici conteaza sa transpire mult sa nu faca cu greutati mari ca o sasi strice corpul pentru ca e dolofan sa faca cu foarte putin sa zicem daca poate sa ridice 50 kg la piept sa faca cu 30 kg si multe repetari definire sa transpire mult si va slabi usor usor

| Cosmin86 a răspuns (pentru edylucky):

Multe repetari = rezistenta, nu definire

2 răspunsuri:
| BIGFLORIN a răspuns:

Orice exercitiu fizc ajuta la arderea caloriilor in general pentru slabit eu recomand joggingul