| Forminte_Narcis_1997 a întrebat:

Salutare TPU Am o intrebare pentru voi care ma framanta mult si ii rog aici sa raspunda pe cei care stiu ce inseamna sa faci sala acasa fiindca cea mai aproape sala e la 30km si nu am chef sa merg de o data la 2 zile pana acolo pentru 1-2 ore atrenament asa ca cine stie sa imi spuna ce antrenament pot face acasa atat pentru masa musculara cat si pentru skandenberg dar mai mult vreau sa ma axez pe skandenberg deocamdata sunt printre cei mai buni din comuna la skandenberg dar asta datorita treburilor facute aici la tara dar alti care ma dau au facut exercitii anume de asta va intreb si pe voi ce exercitii trebuie sa fac atat pentru skandenberg cat si pentru masa musculara cat trebuie sa dureze pauza dupa antrenament 24-48 ore ce trebuie sa mananc si nu ma puneti sa mananc 5 mese pe zi imi ajung 2-3 de ce pentru ca sunt cam plinut si vreau sa mai dau jos vreo 15kg si ce n-ar trebui sa mananc si daca puteti sa imi faceti voi antrenamentul ex Luni flotari sau nu stiu ce dupa alta zi abdomene si altele stiti voi la ce ma refer si sper ca ma ajuta mult pentru skandenberg bara din gradina de tractiuni laughing flexorul si extensorul aici vreau sa isi de-a cu parerea si cosmin86

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stii care e cel mai bun antrenament de skandenberg ( de departe cel mai bun ) : faci 1 ora skandenberg cu oameni mai tari ca tine, dar NU MECIURI, ci antrenament. Gen lucrezi o singura tehnica, sau tragi intr-un anumit unghi ( sa intaresti unghiul respectiv ).

Si trage mult fara strap, sa-ti intaresti priza, si abia apoi si in strap ( ca sa activezi maxim spatele ).

Aveti masa de skandenberg?

| MotanAndrei a răspuns:

Dai la laba, ca asa se da la tara. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru MotanAndrei):

Aia de la tara sunt FOARTE SLABI la skandenberg.

| FitnessTrainer a răspuns:

Daca vrei sa slabesti (15 kg :O ) cum vrei sa pui forta si masa musculara? Cu 2-3 mese pe zi nu faci nimic. Pentru skandenberg iti trebuie exercitii de izometrie + alte exercitii in mare mentii unghiul inchis+ antrenament cu alti oameni (Iti mai zice Cosmin daca raspunde). Da, bara de tractiuni de ajuta, si flexorul, dar nu e de ajuns.

In concluzie, cand slabesti nu pui masa musculara (nu se mananca 2-3 mese pe zi), si acasa nu poti face forta daca n-ai echipamentul necesar.