| razvancopilul a întrebat:

As dori cateva sfaturi, in special de la fete.
Am o mare problema...am 18 ani si inca nu am avut prietena.Ca sa zic sincer,nici macar primul sarut nu l-am avut!
Nu stiu ce sa fac,sau mai exact cum sa actionez.
Urat nu sunt(sunt fete care mi-au spus ca arat bine),prost nu mi s-a spus ca sunt+ca sunt printre ultimele persoane din scoala care inca mai citesc.
Cu sportul nu stau rau, avand in vedere ca fac box si sala, iar in timpul liber frecventez inotul.
Intr-adevar am vorbit cu fete dar mai departe nu stiam ce sa fac.O sa va relatez 2 experiente din care nu stiu ce concluzii sa trag.
1.In scoala este o fata care mereu ma ia in brate.Pana la urma am spus ca nu se mai poate si trebuie sa fac si eu ceva asa ca dupa balul bobocilor am iesit afara sa ne plimbam.De aici habar n-am cum sa intamplat, dar tipa care ma lua in brate pur si simplu m-a bagat in friendzone.Mi-a spus ca sunt un pic prea hiperactiv si ca n-am stare(dar mare lucru nu faceam), si m-a facut si putin copilaros(nu stiu de ce)dupa care mi-a spus hai sa ramanem prieteni.Chestia asta m-a derutat la maxim..Inca ma ia in brate cand ma vede, dar nu stiu ce sa mai cred.
2.A doua experienta m-a derutat complet.Eram la un amic,si un tip a venit cu prietena lui. Tipul acesta se comporta urat cu ea,ii lua telefonul si ne spunea ca il inseala, o impingea, etc.Mai era putin si o batea.Ideea e ca pana la urma s-au despartit, si am inceput eu sa vorbesc cu fata respectiva.Ne-am apropiat mult si am vorbit ceva timp. Cand credeam ca o sa se intample, pac, tipul a aflat ca vorbeste cu mine si s-au reampacat.Eram distrus.Toate sperantele mele s-au ruinat. Dupa ceva timp,ea inca era cu el, am iesit cu fata respectiva afara.Ea mi-a spus ca iubitul ei nici macar in seama n-o baga, ce sa o mai salute.Am intrebat-o de ce mai e cu el, iar ea mi-a spus ca nu stie.Imi spunea ca sunt un tip de treaba si dragut, dar faza e ca dupa ce s-a despartit de baiatul asta am intrebat-o daca ar putea fi ceva intre noi.Ea s spus ca vrea sa fim doar prieteni.Nu stiam ce sa mai cred.
Mereu vad cum baietii rai, cu tupeu pe ei atrag cele mai multe fete.Dar ideea e ca nu stiu cum sa o fac si eu.
Sfant nu pot sa zic ca sunt.Intr-adevar nu frecventez barurile si nu fumez, dar cam atat cu cumintenia.A, si am mai facut o greseala mare.Inainte cand mergeam la majorate ma faceam muci cu prietenii, pana am aflat ce parere si-au facut despre mine anumite fete, de atunci gata.Dar in rest nimic.Colegii mei de clasa beau mai mereu, si totusi ei par sa nu aiba treaba cu fetele.
Va rog, putin ajutor.Dau funda celui sau celei care ma ajuta si-mi spune ce sa schimb la mine si la comportamentul meu.
Dupa parerea mea sunt ori copilaros ori foarte bleg.

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Cred ca este si vina ta, adica trebuie sa gasesti o fata care sa-ti placa si sa incerci o relatie cu ea, daca vrea foarte bine daca nu, alta. Prima fata probabil avea o atractie pentru tine, dar voia altceva, simplu, deci las-o. Ba nu baietii rai atrag fetele, si mie mi-au placut multi baieti draguti, cumintei, si m-au atras, depinde si de tine si de cealalta persoana, sa va placeti. Nu trebuie sa schimbi nimic ca tine, cand o sa apara fata potrivita, o sa fie perfect, conteaza sa va placeti reciproc, dar trebuie doar sa comunici cu ele, sa radeti, sa nu fi inchis in tine. Stai linsitit, conteaza sa pendulezi intre copilarism si maturitate, ce e prea mult strica. Bleg? Nu cred, esti activ din mai multe puncte de vedere. Nah, asta este de spus. Si mie imi pari sociabil, punct in plus.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vina o au ele ca vor magari sa le macelareasca. Daca esti bun esti luat de prost sau gasesti una urata care sa-i placa de tine

| LilPeep a răspuns:

''Nu stiu ce sa fac, sau mai exact cum sa actionez''
Fa rost de bani