| vreausaslabesc a întrebat:

Salutare TPU,
Rog seriozitate...happy.
I-am spus unei fete ca imi place de ea, si am intrebat-o daca exista vreo sansa la o posibila relatie intre noi.Ea a raspuns exact asa:
Pai nu stiu ...chiar nu stiu ce sa zic.
Dar promit ca o sa mai ma gandesc.

Ce ar trebui sa fac sa astept sau sa mai insist?

Răspuns Câştigător
| Diii17 a răspuns:

Poate te vede ca pe un prieten, si a ramas putin surprinsa cand i-ai spus ca o placi. Un fel de mini-soc, intelegi? trebuie sa-i explici frumos ca tu nu vei fi foarte afectat de raspunsul ei, in caz ca acesta este negativ. explica-i ca tu ai simtit ca trebuie sa-i spui totul in fata, ca indienii. Traim intr-o societate in care si insultele, si complimentele trebuie spuse "negru pe alb", in fata. Spune-i sa te trateze la fel, sa-ti zica totul sincer, si in fata. Macar vei avea parte de sinceritate, si daca de relatie (poate) nu, macar de o prietenie super ok. (teoretic). Am trecut prin asemenea situatie de vreo saptamana. Good luck!

4 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Parerea mea e urmatoarea. daca fata ti-a zis ca se mai gandeste,cel mai bine e s-o lasi cateva zile sa se gandeasca si dupa aia s-o intrebi din nou.dar asta numai daca stii ca e fata serioasa.
acum nu vreau sa te descurajez,dar poate a zis ca se gandeste doar asa,ca sa scape atunci, pe moment!
oricum, sfatul meu, mai incearca inca o data, incercarea moarte n-are..macar vei stii dupa aceea ce ai de facut!
numai bine!happy

| neutrino a răspuns:

Pentru prezent, dupa felul raspunsului, din prostie sau nu, fata te-a respins politicos. Este posibil, ca in lipsa de alta varianta, pe viitor sa fii pe lista ei. Dar nu acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa-i spui ca ai dai timp de gandire ma, acum te poate crede putin obsedat si grabit, iar cand un baiat este grabit in asa ceva nu inseamna decat ca e cu gandul doar la sex, asteapta, intelneste-te cu ea si spune-i ca ai fost putin deplasat, ca poate sa se gandeasca cat doreste ea

| vreausaslabesc explică:

Nu stiu care metoda sa o folosesc laughing)) a Lu MosMarti sau a diiiiii17laughing am dubii