| Mijai9050 a întrebat:

Dau funda! Am trecut clasa a9a și am o mica întrebare: din ce am înțeles la liceu se chiulește "in masă" adică de foarte multe ori.
Cum reușești să lipsiți de la multe ore și tot sa aveți media 10 la purtare? Am cunoscut un tip care chiulea doar de la ultima/prima oră (a chiulat de peste 30-50 de ori minim intr0un an) și tot a avut media 10 la purtare...și scutiri nu cred că aduceți dacă aveți doar 1/2 absente ziua aia.
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai inteles gresit... la un liceu decent nu chiuleste nimeni in masa

| Michaeel a răspuns:

La liceele mai slabe cu elevi mai slabi, se chiulește mai mult căci elevii nu își dau interesul. Aveam colegii care veneau odată pe luna la ore, dar norocul lor au fost părinții ce aduceau mereu scutiri. Acum orice elev mai chiulește câteodată, dar un elev care sa respecta și ii pasa de învățătură și viitorul lui nu va chiulii "in masa".

| Anonima163333 a răspuns:

La liceele bune nu chiuleste nimeni pentru ca nu treci clasa.

| Antoniatonya a răspuns:

Nu stiu ce liceul este ăla, dar la un liceu normal se scade media la purtare daca ai prea multe absente. Iti spun din propria experienta. Am avut 20 de absente si mi s-au scazut 2 puncte la purtare. Mai bine nu chiuli, stai la ora orice ar fi