| Andrei1732 a întrebat:

Salut TPU
Sunt in clasa a XI-a, am fost ultima oara la liceu acum 2 saptamani.Atunci aveam 100 de absente in cap.Tin minte ca in ziua aia profesorul de engleza mi-a zis ca daca voi mai face o absenta voi ramane repetent.
Tinand cont ca nu am mai fost la liceu 2 saptamani de atunci,ce pot sa fac?
Nu am de unde sa iau scutiri, oare chiar nu mai am nicio sansa?
Mai pot trece clasa?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce sa treci clasa?
Ai terminat studiile obligatorii.
La munca!

| Catrice a răspuns:

Uita de școală, n-o sa mai fii primit.

| Emma30555 a răspuns:

Mergi la școala, vorbește cu diriginta cu profesorii și mai ales vorbește cu părinții tăi sa te ajute. Încearcă nu e totul pierdut pana nu încerci

| Justme1997 a răspuns:

Da poti trece clasa, la anul viitor scolar

| Andrei1732 explică (pentru Justme1997):

Futu-te in gura...

| Justme1997 a răspuns (pentru Andrei1732):

Nu mersi. Daca voiai sa treci clasa mai treceai si tu din cand in cand pe la scoala