| JustAnAnonimBoi a întrebat:

Deci sunt in clasa a 9 -a si am o colega de care imi place, dar sunt 100% sigur ca ea nu ma considera nimic mai mult decat un coleg si gen singurele noastre conversatii sunt legate de scoala. De fiecare data cand incerc sa pornesc un subiect nu ma asculta sau pur si simplu intr-un fel ma ignora..Stiu ca raspunsul ar fi ca cel mai probabil sa trec peste, dar stiu sigur ca nu pot sa fac asta pentru ca am incercat si eu sa ignor fata aia cat mai mult chiar daca e colega mea de banca, dar tot simt ca imi place de ea. Oricat m-as stradui sa vorbesc cu ea simt ca e degeaba si nu as avea niciodata vreo sansa cu ea, oricum am auzit ca ei ii place de cineva, dar nu stiu sigur. Ce ar trebui sa fac in situatia asta? Ma simt destul de prost cam in fiecare zi din cauza ca nu avem sentimente reciproce, parca am o sila sa merg la scoala doar pentru simplul fapt ca singurul subiect despre care ar vorbi cu mine ar fi despre scoala...

Astept raspunsuri in care sa nu faceti misto sau ceva.

Răspuns Câştigător
| AlexandruSEV a răspuns:

Pai schimba tu subiectul. Discuției, trebuie sa o faci sa și dorească sa vorbesca cu tine, fa glume smart, tachinez o, arata i subtil ca nu vrei sa fiți cei mai buni prieteni, dai mesaj seara, dar nu în disperare, încearcă sa te apropii tu și dacă scrii ce trebuie și vorbești ce trebuie și nu o plictisești, o sa te caute și ea, iar după 2-3 sapt o inviti la un suc. Si de aici te descurci tu

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cauți alte subiecte de discuții.
Ai putea să îi spui că îți place de ea, în felul asta afli exact dacă ai vreo șansă cu ea. Dacă nu, măcar ai încercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica mai pe romaneste ea e de vina, ca vorbeste despre scoala.
Dar de ce nu ii zici? in loc sa vorbesti despre scoala, sa ii zici cum sta treaba? daca zice nu aia e, dar macar ai incercat. Dar asa fara sa incerci, naspa.