| OoFreeHugOo a întrebat:

..,
Eu una ascult rap. pentru ca melodiile rap transmit un mesaj, un mesaj pentru noi romanii.
Voi ce parere aveti?!
Aaa da, care este rapperul vostru preferat?
Have a very nice day!

13 răspunsuri:
| CiprianFreeLife a răspuns:

Adevarul este rap-ul romanesc transmite foarte multe mesaje.

| ChemoshRDB a răspuns:

Pe mine ma intriga rapp-ul pentru ca sunt fata. In melodiile rap se vorbeste despre cat de curve sunt fetele, despre toate fetele. Chiar daca nu o fac pe fata o fac indirect.
Nu toate melodiile sunt asa, si nu toti rapperi sunt la fel, dar majoritatea vad femeile ca pe niste aparate de sex. De aceea nu imi place rapp-ul

| HoneyFlv a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Draga mea, nu stiu ce melodii rap ai ascultat tu.Da, ai dreptate ca unii ''raperi' canta despre curve, sex, bani etc.dar mai sunt si unii care chiar canta rap, in adevaratul sens al cuvantului.

| HoneyFlv a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Bravo! Asculta in continuare, ai multe de invatat.

Cedry2k happy

| ChemoshRDB a răspuns (pentru HoneyFlv):

Nu stiam ca iti sunt asa de draga.
Asta este punctul meu de vedere si nu o sa-l schimb prea usor. Si nu am spus ca toti raperii sunt la fel, omule. Mare majotitate sunt. Mai sunt cate unii care nu gandesc cu *** si gandesc, cu capul. Cu genul acela de rap(gandit cu capul) nu am nimic, nu ma deranjeaza sa-l ascult, nu ma intriga.

| ChemoshRDB a răspuns (pentru HoneyFlv):

Raku ft ombladon cautand - genul asta de rap imi placewinking
Sincer, ma bucur ca nu asculti acel rap de rahatwinking

| HoneyFlv a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Stiu,te-am inteles nu-i problema.Ti-am explicat raspunsul meu.

| paranteză a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Prietene,în melodiile rap nu se vorbeşte despre cât de curve sunt fetele.Ăla e rap comercial, nu îmi place să îl încadrez aici. Există şi fete care fac rap Gani, Liry.Ascultă Nwanda,Specii,Doc,Delric, Gani, Liry, Cerbu', Cedry2k,Alan,Kepa,Cheloo,El nino,Ombladon,Raku,JerryCo, Samurai, Junk, Bitza, MarkOne 1, Haarp cord,Arssura,CIA, Vlad Dobrescu,Cumicu,Vescan,Aforic,Stres,Dragonu,Rimaru,Hight jet,Sisu Tudor,Cosy, Vraciu, Zapo, Fobie, Camuflaj.

| Bogdan13123 a răspuns:

Rap-ul romanesc este egal cu 0. E comercial, mesajele transmise sunt arhicunoscute, mie unul nu imi place. Rapperul preferat. Eminemlaughing. Asculta si tu ceva nosense...asa fac eulaughing

| OoFreeHugOo explică (pentru Bogdan13123):

"Rap`ul romanesc este egal cu 0" pe asta sa o crezi tu...

| HoneyFlv a răspuns (pentru Bogdan13123):

De unde pana unde rapul romanesc e egal cu 0? poate nu stii tu ce sa ascultiwinking Sau tu cand auzi rap te gandesti la puya?laughing

| TotiVorbescSinguri a răspuns (pentru Bogdan13123):

Presupun ca il si intelegi pe Eminem, nu.i asa?

| Vu a răspuns:

De fapt. orice cantec transmite un mesaj, nu numai rapp-ul ...totusi daca ar fi sa aleg, l-as alege pe Eminemwinking deoarece am copilarit alaturi de melodiile luibig grin