| Ralux a întrebat:

De ce toata lumea copiazaaa?straight faceMi s-au intamplat mii de astfel de cazuri si am vazut alte mii de astfel de cazuri. Ce parere aveti? Face omul, face si maimuta happy.
XXX
Have a very nice dayhappy.

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

Te referi la copiatul de la scoala? Ala se cheama furt. Si, crede-ma, n-o sa le mearga la infinit. Doua dintre colegele mele de liceu, care au copiat cu nesimtire la BAC (una a intrat cu manualul de istorie in pantaloni) si au fost in primii 5 pe scoala nu au intrat la facultate pentru ca... le-a prins copiind la examenul de admitere si le-a dat afara. Una traieste si azi - la 30 de ani - pe banii parintilor, cealalta vinde in magazinul de legume al unor rude. Asa ca pe termen lung se vede diferenta intre cel care fura si cel care ia o nota pe bune.
Daca te referi la copiatul social, aia e o alta treaba. Imitatia este o forma de integrare sociala - asa se explica moda, de exemplu - fara de care nu ar exista lumea asa cum o stim. Daca te deranjeaza ca te copiaza cineva, gandeste-te ca e de fapt un compliment. Cum zic englezii, Imitation is flattery.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Stiu...toti copiaza si eu ma enervez ca toti fraierii imi copiaza statusurilefrustrated laughing si de la un timp m`am enervat si nu mai pun statusuri si nu mai au ce sa copiezelaughing)
Cred ca tu te referi si la faza cu "xoxo"? E adevarat ca a fost copiat, insa tu nu trebuia sa renunti la acel mod de a te exprima...am vazut ca acum folosesti "XXX" si "Have a very nice dayhappy.", este bine si asa, dar faptul ca ai renuntat la "xoxo" mie imi arata ca ai cedat in fata celorlati...big grin

| Flav a răspuns:

Poza ta nu e copiata de pe internet? Da, ai dreptate, toata lumea copiaza.

| SweetCandy a răspuns:

Pt ca exista oameni fara imaginatie!
oameni care nu stiu cum sa iasa in evidenta si care nu stiu nimic mai mult decat sa "imprumute", oameni care nu au auzit de originalitate!
Eu una nu ii suport, mi se pare de prost gust...sa vezi ca are cineva o bluza alba si sa iti cumperi si u la fel, sa vezi ca o persoana citeste o carte, sa o citesti si u, k na... e la moda.sa auzi pe cineva spunand un cuvant mai "interesant" sa il spui si u... e lipsa de bun simt!

| xibalba a răspuns:

Lipsa de modele amestecata cu tendinta de a copia, crezand ca cel pe care`l copiezi e perfect... cam de asta copiaza lumea

| ViVi a răspuns:

laughing ce vrei sa fim toti corecti rolling on the floor

| danutza a răspuns:

E mult mai simplu asa copy si apoi paste indiferent de situatzie fie la scoala fie la munca fie pe net laughing

| mada. a răspuns:

Pt ca toata lumea simte nevoia sa se inspire de undv`cred ca si tu... dar sunt si unii care exagereaza cu astahappy

| Ralux explică:

laughing Flav, ma refeream sa copiezi un om la ce face el, nu sa copiezi o poza de pe net, e ceva cu totul diferit, dar se pare ca nu ai inteles intrebarea?!

| Ralux explică:

Gresesti silvia, nu ma refeream la xoxo, nici nu m-am gandit dar sa spunem ca si 10% e de copiat la xoxo, da, dar sa stii ca nu am cedat.Ci pur si simplu nu am mai folosit pentru ca vreau sa fiu originala.Asta e.

| annda a răspuns:

Spiritu de turma e peste tot. laughing

| I'm just me a răspuns:

Asta e, noi sa fim sanatosilaughing

| eewan a răspuns:

Buna.

Esti profesoara? pai eu copiii(ca asa-i in noul dictionarlaughing ) deoarece doresc sa iau o nota mai mare si imi este lene sa invat.

Succes...

| cristina_4037 a răspuns:

Copiaza pentru ca nu se simt in stare sa faca ceva nou si bun.