| delicioasata99 a întrebat:

Imi este frica sa stau singura in casa!
ca de exemplu:"astazi de dimineata,mama avea treaba si a vrut
sa ma lase singura in casa, eu imediat m-am trezit si am tipat nuuu staii! nu plecaa! si am mers in pijamale cu halatul pe mine.
si imi lasase si tellu sa o sun, nu conteaza tot imi este frica
gen ma simt urmrita! va roog nu va bateti joc de mine!
vreau raspunsuri serioase! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Pai gandeste-te la altceva, cat esti singura ocupa-te cu altceva si asa o sa uiti sau n-o sa ii mai dai importanta acestei senzati. Eu, de exemplu mai am senzatii din astea si ori incep sa cant, ori imi deschid televizorul, ori aecult muzica sau sun pe cineva! Daca, chiar daca faci asta tot simti aceea senzatie incearca sa iti faci subconstientul sa realizeze ca nu te urmareste nimeni! De exemplu aseazate in asa fel incat in spatele tau sa ai un zid, si uitete in toate partile si asa o sa te linistesti sau vorbeste de una singura! Incearca, mult noroc, sper ca ti-am fost de ajutor! Pa, pa!;-)

| delicioasata99 explică (pentru LoveIsForEverYoung):

Mss multt itii dau funda!

6 răspunsuri:
| Maria2012Jade a răspuns:

Tine mereu usa incuiata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te joci ceva sau sa suni pe cineva sa vb,fa-ti de mancare,poti sa dormi sa treaca timpu, canti, asculti muzica, te uiti la desene, n-are cine sa te urmareasca happy

| DuTzZ a răspuns:

Nu trebuie sa te mai gandesti la asta cand ramai singura.Si eu am avut aceeasi problema.Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva happy

| BlackeyedGirl05 a răspuns:

Aprinde televizorul sau asculta radio happy

| Alex_Alexandru_1995_GsTh a răspuns:

Mai si eu sunt asa dar daca am tv aprins numai am absolut nimic, cam aceeasi situatie o am si eu dar atata timp cand exista net si tv uit de tot si vreau sa spun ca e stau singur.