| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata din a 9-a eu fiind acum a 10-a. Problema e ca niciodata nu am vorbit cu ea. Ideea e ca as vrea sa astept vacanta si sa incerc pentru inceput sa ma imprietenesc cu ea. Insa cum as putea face asta? I-as putea scrie pe facebook dar ar fi destul de ciudat ca cineva sa iti scrie asa dintr-o data. E genul de fata fara "fițe" si alte chestii. Nu ii cunosc caracterul dar sunt genul de om care isi poate da seama foarte usor chiar fara sa cunosc persoana, ce fel de persoana este. As vrea prin vara pentru ca as mai slabi si eu. In prezent am 1, 85 si 85kg si nu prea ma simt comfortabil. Deci, ideea e cum as putea sa ma bag in seama cu ea? Idei? Si cum as putea fara sa vorbesc cu ea sau doar din priviri sa isi dea seama?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Invita fata la un suc si este posibil sa nu mai fie nevoie sa mai astepti vacanta.

| bogdan050 a răspuns (pentru neutrino):

E destul de ciudat asa. gen buna. vii la un suc. nici macar nu imi stie numele sau asa...

| neutrino a răspuns (pentru bogdan050):

Atunci este timpul sa o curtezi!

| BeckhamRZM a răspuns:

Hai frate, i-ați inima în dinți și dă mesaj. Nu știu, vezi ce postează și bagă-te și tu în seamă Pe bune? Un an ai tăcut și nu ai spus nimic, nici măcar un ' bună ' - mesaj, față în față nu contează. Pf.

| lovecats123 a răspuns:

Ei, lasa emotiile astea deoparte si fii sigur pe tine, fii optimist. Noua fetelor ne plac baietii cu tupeu(bine nu sa fie nesimtiti doar ca sa iasa in evidenta cu ceva ) ci sa fie prietenosi, sti sa fie de treaba. Si usor, usor ne indragostim de caracterul sau si fara sa ne dam seama ceva ne atrage spre el.Si de la prieteni foarte buni trecem la urmatorul stadiu cand totul se transforma in emotie. Ce frumos e atunci / Si sa stii ca aspectul fizic nu conteaza prea mult, si mie mi s-a intamplat sa vad anumiti tipi si sa imi displaca cum arata dar dupa ce ii cunosc parca toate defectele se transforma in calitati. Deci sfat prietenesc : Fi mai increzator mai ales daca acea fata e fara fite ve-ti deveni repede amici sau poate chiar si iubiti.

| fatpookie a răspuns:

Dai ma mesaj ce dracu, te omoara? Du-te cu tupeu in realitate si fa-i un compliment.Dai un mesaj pe fb cu "cf".Ce culoare iti place.Adica ce naiba.Go, don't stay. Daca as avea 1 leu de fiecare data cand am vb cu o fata straina asa eram bogat.

| bogdan050 a răspuns:

E destul de greu. Nu stiu ce i-as putea spune. Si ar fi destul de ciudat...