| catalin19999 a întrebat:

sa incepem asa: am iesit vineri cu o fata la film si dupa ce s-a terminat am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si ea mi-a zis bine. o iubesc foarte mult si vreau ca relatia noastra sa fie de lunga durata. ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| oanakissyou a răspuns:

Poi in primul rand, fi natural.

Poarta`te frumos cu ea. Nu va certati des si totul va fi bine.

| gaby5995 a răspuns:

O relatie se bazeaza in primul rand pe iubire (reciproca) apoi urmeaza respectul, increderea si altele. Trebuie ca amandoi sa isi doreasca acelasi lucru(o relatie de lunga durata).
Daca iti doresti o relatie lunga cu acea fata trebuie sa o respecti ( ca de iubit ai zis ca o iubesti), trebuie sa ai grija de ea (sa ii fii mereu alaturi), sa NU o inseli, sa Nu o faci sa planga/ sufere si NU trebuie sa o minti. (fetele sunt sensibile si merita toate astea). Bafta! Sper ca te-am ajutat.