| avilla55 a întrebat:

Salutare TPU,sunt baiat si imi place de o fata,dar problema este ca sunt timid, asa ca nu vorbesc cu ea prea des, suntem in aceeasi clasa si suntem vecini. Vreo idee cum sa fim macar 10% peste prieteni?

Răspuns Câştigător
| iReallyLoveNutella a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine, diferenta este ca eu sunt fata si imi place de un baiat de la mine din clasa.Sa iti explic cum sta treaba...daca vrei sa fiti mai mult decat prieteni,tu esti cel care trebuie sa faca primul pas,pentru ca rar gasesti fete care sa faca ele primul pas. Poate ca si ea te place si si ea este timida asa ca numai TU poti face ceva in legatura cu asta.Ia-ti inima in dinti si incearca sa faci tu primul pas. Vorbeste mai mult cu ea,bag-o in seama,trimite-i mesaje seara, fa-o sa rada, imparte mancare cu ea(aici ma refer la chips-uri, pufuleti sau ciocolata nu sandwich-uri laughing ) si daca lucrurile merg bine invit-o undeva in oras happy. Crede-ma, nu e nimic exagerat in sfaturile pe care ti le-am dat. Daca si ea te place se va simti extraordinar daca va primi mesaje seara de la tine.Succes si daca te-am ajutat poti sa ma mai contactezi si te ajut cu mare placere! happy

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Se poate sa fiti mai mult decat prieteni.
Iti lasi frumos timiditatea acasa si te duci la ea sa-i spui ce simti.
Asta fara temeri.
Cand vezi ca e in toaane bune, actioneaza.
Nu ai nimic de pierdut.
Ce zici? Incerci? Sau stai si speri in continuare?
Decizia iti apartine...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă-ţi place de ea du-te şi spune-i asta, şi nu te gândi câtuşi de puţin la ceea ce ar putea să urmeze, că altfel îţi faci gânduri deşarte şi te împotmoleşti, mulţumindu-te de statutul tău de "timid".

| purplestar9494 a răspuns:

Ai un avantaj enorm ca sunteti si vecini pe langa colegi de clasa.Foloseste te de asta duceti-va impreuna spre casa sau plecati impreuna la scoala.Nu mai fi timid si spune-i direct te plac sunt 2 cuvinte simple si dupa o sa te linistesti enooorm cel mai rau lucru care se poate intampla este sa iti spuna ca nu simte la fel.Iar faza cu tot timpul este cineva pe langa voi este expirata poti gasi timp trebuie doar sa iti invingi teama asta ca nu rezolvi nimic.Gandeste te ca pana te hotaresti tu sa ii spui sau sa nu ii spui poate aparea altcineva care are mai mult tupeu si puuuf fata a si zburat! Asa ca fa ceva.

| Cristyan_Criss_1992 a răspuns:

Nu fi tantalau iei o sampanie o bei mai iei o sampanie si mergi la ea

| Maria-Alexandra_Popescu_1995 a răspuns (pentru Cristyan_Criss_1992):

Ha,ha si fata vine s iti da cu tigaia dry coker in cap laughing)

| Maria-Alexandra_Popescu_1995 a răspuns:

Pai,nu fi timid. Vorbeste cu ea si bag-o tu primul in seama! Daca te place va zambi tot timpul cand e cu tine! Vorbeste frumos in preajma ei si demostreaza-i ca esti un baiat de treaba happy

| avilla55 explică (pentru Maria-Alexandra_Popescu_1995):

Legat de zambit, ea zambeste de fel si am incercat sa intru cu ea in vorba dar tot timpul aparea cineva iar cand suntem singuri ma cam panichez...