| TheDarkNoon a întrebat:

Salutare TPU, va cer o părere, mai am 36 de zile pana la examenul național, asa ca m-am decis sa invat serios, pana acu știu sa fac prima parte din cele 3 la mate și romana, planul meu este asa:
-ma trezesc la 8, fac 6 modele la romana, notez ce nu știu, invat ce nu știu și fac exercițiile pe care nu le-am știut
-la matematica la fel.
Daca am sa fac planul asta timp de 35 de zile o sa fac 210 modele la romana și 216 modele la matematica, este de ajuns si mai am timp? Dau fundă la cel mai bun comentariu.

2 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

De ce te stresezi? Oricand te poti muta la un liceu mai bun daca nu reușești la examen sa iei medie mare. Important e ca la orice liceu ai fi sa înveți si sa faci ceva in viata, nu sa iei cele mai bune note. Nu intereseaza pe nimeni notele tale.

| TheDarkNoon explică (pentru Dana1999):

Pai vreau sa iau 7 la mate și 8 la romana sa întru la liceul care vreau, si ma stresez ca nu as fi in stare sa iau 7 la mate și 8 la romana