| TheDarkNoon a întrebat:

de 2/3 zile am inceput sa invat pentru examen 6 ore (gen 3 ore Romana, 3 ore mate), credeti ca este de ajuns? Invat in modul acesta: deschid cartea de modele, ma uit ce nu stiu, invat ce nu stiu si dupa fac exercitii, CREDETI ca am timp sa invat pana in 1 iulie cand dau examenele (clasa a 8 a)?

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

Bună?
Eu zic ca da.
Un sfat de la mine. Nu te stresa sa ajungi ca mine in sala de examen toată palida.
Eu l am dat in 2018 si pot sa spun ca a fost chiar ok. Mai ok decât credeam?
Am învățat mai mult la română, deoarece știam sigur ca la mate o sa scot o nota nasoala. Am luat 5, 90 laughing)
La română in schimb am luat 9, 10, deci da.
Învăța ce nu știi si învață bine de tot operele. Uită-te in culegeri si rezolva ce nu știi.
Sunt cursuri pe yb de anul trecut care sigur de vor ajuta.
Btw, dacă nu o sa ajungi la liceul potrivit, nu te îngrijora. liceul nu te prea ajuta cu mai nimic. Nimeni nu te întreabă unde ai fost. Contează faculatea si cunoștințele tale.
Poți fi la mecanica si sa fi mult mai deștept decât unul care a făcut mate info sau științele naturii.

5 răspunsuri:
| Whateverrr a răspuns:

Depinde cat de mult stii pana la momentul actual happy dar daca continui in ritmul asta, cel mai probabil o sa fie ok

| andaaaaaa a răspuns:

Eu cred că ai timp dacă tu chiar vrei să înveți.
3 ore la fiecare materie/zi cred că sunt mai mult decât suficiente, mai ales dacă ai și o capacitate de reținere bună. Eu nu cred că am învățat vreodată 3h la o materie zilnic cât am foat la școală și totuși am trecut cu note bune. Mult succes la examene și nu te stresa prea mult. O să fie bine.

| TheDarkNoon explică (pentru andaaaaaa):

Mersi de com, si pacat ca nu pot sa-ti dau si tie funda

| Ioana6Stoian a răspuns:

Eu nu am invatat de loc si am luat 1 in ambele si am ajuns la un liceu bun

| TheDarkNoon explică (pentru Ioana6Stoian):

Da si eu sunt Zlatan Ibrahimovic