| DorofteiLuptatorul a întrebat:

DAU FUNDA, va cer o părere, mai am 36 de zile pana la examenul național, asa ca m-am decis sa invat serios, pana acu știu sa fac prima parte din cele 3 la mate și romana, planul meu este asa,
-ma trezesc la 8, fac 6 modele la romana, notez ce nu știu, invat ce nu știu și fac exercițiile pe care nu le am știut,
-la matematica la fel.
Daca am sa fac planu asta timp de 35 de zile o sa fac 210 modele la romana și 216 modele la matematica, este de ajuns si mai am timp? Dau fundă la cel mai bun comentariu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repetiția este mama învățăturii!
După cum ai scris, ar însemna peste 400 de modele în total, ceea ce este foarte bine. Continuă așa și te vei deprinde cu diferite tipuri de exerciții și cerințe, încearcă să eviți folosirea calculatorului la mate, iar la română caută în creierul tău idei cât mai originale, deși uneori te poți inspira puțin și de pe net, când e mai dificil, dar nu te obișnui cu asta pentru că atunci vei fi doar tu și foaia.
Va fi bine dacă te zbați să rezolvi cât mai multe modele. Succes!

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cred ca iei examenul, dar depinde si cu ce nota doresti.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Celcestietot):

Un 8 la romana si un 7 la mate

| Celcestietot a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Daca esti un elev care detine informatii decente la aceste materii, consider ca, aceasta planificare poate spori sansa obtinerii notei dorite la cele doua dicipline.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Celcestietot):

Pai la romana stiu de 7 si la mate de 5, tu ce zici?

| Celcestietot a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

La romana nici nu ar trebui sa iti faci probleme, iar la matematica este posibil sa iei 7 daca vei fi serios.

| LPCTSTR a răspuns:

Nciodata nu strica exercitiul, cu cat mai mult, cu atat mai bine.
Trebuie sa-ti faci o idee despre structura, asa vei invata mai usor.