| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, voi ce parere aveti despre superstitii? se zice ca cine isi va petrece revelionul singur, va fi singur tot anul? oare este adevarat?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Preferata mea din toate timpurile e următoarea:

Daca mai pui băutură într-un pahar, fara ca acel pahar sa fie gol faci copii bâlbâiți.

Îți dai seama că la un moment dat, un părinte medita asupra problemei de vorbire a copilului său. Și se tot frământa neștiind care e motivul pentru care sărmanul micuț nu poate să vorbească corect. La un moment dat, a avut o sclipire de geniu:

"BAAAAAAAAAAAAA, STIU DE CE GIGEL E BÂLBÂIT! MAI ȚII MINTE ATUNCI CÂND AM BĂUT DIN PAHARUL ĂLA CARE TOCMAI FUSESE UMPLUT, DEȘI NU ERA GOL ÎNCĂ? 100% ASTA E CAUZA"

Chestiile astea mă fac să-mi pierd încrederea în viitorul umanității. (-_-メ)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca pers respectiva a fost blestemata atunci va fi singura toata viata. Dumnezeu exista, blestemele la fel si naiba inclus in colet. Blestemati sau nu bani sa fie ca viata e misto cand ai grosul in contul bancar.

| AnemonaP a răspuns:

Nu. Superstițiile sunt erori de gândire, iraționale, care nu au la baza vreo dovada. Nu sunt adevărate.

| MariannN20 a răspuns (pentru AnemonaP):

Bine spus, mersi