| KahramanYorukhan a întrebat:

Salutare tuturor! Întrebarea mea este următoarea:
Ce activități ai dacă ești soldat (recrutat)?, eu vreau sa ma recrutezi în armata și as vrea sa știu ce program este acolo, gen ce ma pune sa fac etc, știu ca cel mai prost salariu al unui soldat este de aproximativ 950lei. Dau funda celui care îmi da un răspuns adecvat întrebării mele. Multa stima! ☺✋

Răspuns Câştigător
| MentalDisorder2 a răspuns:

In armata, te trezesti la ora 5 te imbraci (trebuie sa o faci foarte rapid, in general sefii aprind un chibrit si trebuie sa te imbraci pana se stinge)
In rest antrenament, cateva ture de pista, curse cu obstacole tras cu arma, in general exercitii fizice.
Daca comentezi esti pus sa faci 40-50 flotari depinde de ce si cum.
Sau daca fapta e prea mare esti pus intr-o incapere de 1 metru patrat timp de cateva zile fara sa poti dormii si cu putina hrana cat sa nu mori.
Daca intri in armata o sa iesi un om nou,un om foarte disciplinat care stie autoaparare, sa traga cu arma si cu capul pe umeri, foarte ordonat si disciplinat.
Mâncarea de acolo nu este cea mai gustoasa, daca nu o mananci stai flamand.
In general este foarte greu acolo, dar si foarte folositor.
Tatal meu a fost in armata si acum ti-am scris ce am auzit de la el, bineinteles sunt mult mai multe chestii de care eu habar nu am. Dar daca iti place tie asa mult sa mergi du-te.
Chiar o sa te ajute in viata asta.

| KahramanYorukhan explică (pentru MentalDisorder2):

Îți mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns: