| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Sunt nedumerit si in acelsai timp nervos....Sa incep:Sunt impreuna cu iubita mea de mult timp,dar aproape de fiecare data cand o iau in brate, nu pot sa ii inteleg comportamentul, deoarece cand o imbratisez imi da bratele laoparte si apoi imi tine mainile intr-ale ei.Adica eu vreau sa o imbratisez cu tandrete,sa o mangai,simt asa sa o iubesc,in momentele alea chiar doresc sa o imbratisez si ea ma da laoparte,uneori ma si impinge,cu toate acestea nu da semne ca este suparata pe mine,eu o intreb de ce face acest lucru, eu ii spun ca doar vreau sa o simt aproape, simt ca imi doresc sa o am cat mai mult in brate.Acum sa nu va ganditi ca si cum as fi un obsedat. Chiar ma calca pe nervi cand face aceasta.De multe ori m.am suparat pe ea si mi-am pus intrebarea daca ea face acest lucru in mod involuntar si m-am mai gandit ca poate o face ca nu vrea sa ma tina in brate, sau sa o ating pe spate, mai pe scurt nu vrea imbratisari sau poate nu tine la mine.De multe ori m-au framantat aceste lucruri.Eu personal cred ca in mod normal ar trebui ca intr o relatie,imbratisarile sa fie ceva esential,nu facute mereu mereu,dar sa fie pasionale si duioase,nu sa fie respingatoare, sa il impingi pe cel care te imbratiseaza, sau sa ii dai laoparte bratele cand te tine mai mult de 5 secunde.Nu pot sa ii inteleg comportamentul.Ma simt suparat si confuz.Nu stiu ce sa fac.Voi ce ziceti? Chiar ma simt nasol pentru chestia asta. Sper ca ma intelegeti.Doresc raspunsuri serioase.Acord funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate o impungi cu pistolul

| Anonimup a răspuns:

Deci, sa incep, sunt femeie în primul rând, și îți dau un mic sfat, ar trebui sa te duci sa îi spui că vrei sa vorbești ceva serios cu ea sa îi spui ofurile tale, ca tu încerci să fii tandru, iubitor drăgăstos dar respingerea ei te face sa te simți nasol și dat la o parte, e o problema sentimentală și personală care necesită răbdare și o explicație bună.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimup):

Buna,ceea ce imi spui tu este un lucru normal si vreau sa iti spun ca l-am pus in aplicare,dar de fiecare data cand am facu-o, mi-a spus ca ii pare rau, ca vrea sa ma tina de maini si asaface mereu, pur si simplu mie imi da de inteles prin asta ca nu simte aceleasi sentimente ca si mine, oare o fi asa?

| Carlosdiaconescu a răspuns:

Eu zic sa nu îți faci griji fetele sunt imprevizibile și greu de inteles încearcă să o ei usor sa o tii de mana sa o cuprinzi pe după umeri asa ca un gest firesc poate ea înțelege altceva din gestul tau sau poate nu e intr-o dispoziție prea buna orice om are momente cand simte nevoia de singurătate dar nu stie cum sa iti spuna sa nu înțelegi altceva oricum important este ca sentimentul trebuie sa fie reciproc și poti incerca sa te pui on pielea ei sa înțelegi cum gândește ce o deranjează sau daca ea dumneata încearcă să gândești obiectiv